Наші свята

18 жовтня 2017 року.

Виховний захід « Хліб - всьому голова!»

 

З хлібом у нас зустрічають гостей,
Хліб на весіллях цвіте в короваї.
І кращих немає на світі вістей,
Ніж-хліб уродився у рідному краї!


      Починаючи із 2006 року саме 16 жовтня у всьому світі відзначають - День хліба. У цей день у різних країнах відбуваються різноманітні заходи пов'язані з пекарською справою, а тисячі людей печуть хліб. Дане свято було запроваджене Міжнародним Союзом Пекарів та Пекарів-кондитерів.  
      В Україні до хліба завжди ставилися дбайливо і з любов’ю, оспівуючи родючу землю, яка дарує головну їжу. Зовсім не дивно, що безліч прислів’їв і приказок присвячено хлібу, який символізує добробут і достаток, мир і здоров’я. У православних храмах парафіян причащають вином і хлібом, молодих зустрічають на порозі домівки батьки з короваєм і сіллю, а проводжаючи рідних у далеку дорогу, люблячі люди завжди дають з собою окраєць хліба.Слід зазначити, що традиції випікання хліба мають давню історію. Здавна, перед тим як почати місити тісто, господиня молилася і просила у Бога благословення, що ставало запорукою вдалої випічки.Наші бабусі, вимішуючи тісто, намагалися перебувати в гарному настрої. При цьому вони частенько наспівували душевні пісні. Поки тісто „підходило“, у хаті було заборонено голосно розмовляти, лаятися і грюкати дверима, а перед тим як посадити коровай у піч, над ним робили хрест. В наш час деякі народні традиції, пов’язані з випіканням хліба, забуті, але любов до хліба супроводжуватиме людей завжди.
      Хліб — символ життя. З давніх - давен він у великій пошані в народі. Недаремно у молитві до Бога «Отче наш...» люди, як великої милостині, просили не позбавити їх хліба, бо він не просто основа життя. Споконвіку хліб називають святим. Він завжди лежав на столі. Яке щастя, яке добро, що він є на світі. Спочатку в землі, потім у борошні, й, нарешті, на столі. Якби в нас було хліба стільки, що могли б ним прогодувати весь світ, ми все одно сказали б: бережіть кожну скибочку хліба, кожний колосок, кожну зернину, бережіть не тому, що ми скупі, а тому, що це наш хліб!
      До свята безцінного продукта харчування – Хліба у Сіверському професійному ліцеї для учнів пройшла тематична програму "Хліб - всьому голова!"
Виховний захід  провели заступник директора з навчально- виховної роботи  - Я.М.Козакова , викладач української мови та літератури - В.С. Миндзяк, та представник Сіверського міського Центру культури –О.П.Бордюгова.
     Багато цікавого та змістовного з традицій та обрядів пізнали учні. Вони читали вірші, розказували прислів'я та приказки про хліб, відгадували загадки, а наприкінці заходу пригощалися смачними булочками з маком, які презентував дітям ПП Толмачов М.В., за що йому велике спасибі!


Цінуймо хліб!
Не кидаймо додолу!
Бо він святий, як ангела душа.
 І він спішить до батькового столу,
До всіх людей щоденно поспіша…

17 жовтня 2017 року.    

     17.10.2017 р. учні Сіверського професійного ліцею м. Краматорськ на базі ДНЗ «Міжрегіонального вищого професійного будівельного училища №28 прийняли участь у Чемпіонаті Донецької області з футзалу серед учнів ПТНЗ, який проводився  з метою  популяризація футзалу серед учнівської молоді, активізації рухової активності молоді, підвищення індивідуальної майстерності спортсменів, виявлення кращих команд серед ПТНЗ для участі у Всеукраїнських змаганнях, пропаганди здорового способу життя, залучення учнівської молоді до активних занять спортом.

10 листопада 2017 року.

          У Сіверському професійному ліцеї (з 09 жовтня по 10 листопада 2017 року)  з метою підвищення рівня й якості  право освітньої та право виховної роботи, згідно з Національною програмою правової освіти населення, на виконання Програми правової освіти населення Донецької області на 2016-2020 роки, затвердженої розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації від 01.07.2016 № 537 пройшли заходи щодо участі в обласному огляді-конкурсі соціально-правових проектів «Реалізація права на працю в Україні»

 

10 листопада 2017 року.  

       З метою підтримки історичного статусу та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури та патриотизму з 06.11. по 10.11. 2017р. у Сіверському професійному ліцеї пройшов Тиждень української писемності та мови, річниці з дня народження Нестора Літописця та проведення ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
     Тиждень розпочався із урочистої лінійки. Протягом тижня проводилися тематичні уроки  «Слово-вічна душа народу», конкурс на краще повідомлення «Історія та розвиток української літератури та мовознавства», конкурс стіннівок.
       08.11.17.р. викладач ПТНЗ Міндзяк В. С. організувала святкову програму, до якої були залучені учні І-ІІІ курсів, запрошені місцеві поетеси В.І. Перепелиця та Ростислава. Лунали вірші, звучали пісні, відбувся показ презентацій на тему «Шляхи розвитку української мови – тернистий шлях боротьби». Основною частиною святкування став мовний КВК, який дав можливість оцінити засвоєні учнями знання з різних розділів мовознавства, проявити творчі здібності, розкрити потенційні таланти.
      На виконання Наказу президента України від 09. 11. 2007.р. «Про Міжнародний конкурс з української мови імені П. Яцика», відповідно до Положення про Конкурс 09.11.17.р. о 9 ранку у ліцеї відбувся І етап Конкурсу.  У написанні робіт взяли участь шестеро учнів ІІ-ІІІ курсів . Переможницею стала  учениця ІІІ курсу Кисельова Дар’я Олегівна.
      З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку української мови 09.11.17. р. о 12 год. 30 хв. усі бажаючі учні, викладачі та майстри в\ н взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Наші пісні"

21 листопада 2017 року
«Україна Гідна Свободи!»
          Класні керівники, майстри виробничого навчання Сіверського професійного ліцею,театральний відділ Сіверського міського Центру культури у співпраці з дитячою бібліотекою міста провели тематичні інформаційно-історичні  заходи, виховні години, тематичні бесіди приурочені  Дню Гідності та Свободи.

          Учням ліцею було запропоновано поринути в історичні події 2004, 2013 років та згадати усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє.

          Хвилиною мовчання учні вшанували пам'ять Героїв, які загинули за Гідність та Свободу української Держави.

          На тематичних заходах було представлене дерево пам’яті, на яке ліцеїсти пов’язали помаранчеві стрічки, гідно ушанувавши громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, засвідчивши важливе значення цих історичних подій, для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи та справедливості на європейському шляху розвитку.

24 листопада 2017 року

Голодомор – трагедія людства
          У останню суботу листопада в Україні вшановується пам’ять жертв Голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років.
          У зв’язку з цим  24.11.2017 р. в Сіверському проесфйному ліцеї проведено ряд жалобних заходів: урок - онлайн екскурсія до Національного музею «Меморіалу жертв Голодомору» Києві, виставка періодичної літератури «Сторінками історії», виставка-експозиція учнівської творчості «Пам’ятаємо, Голодомор – геноцид українського народу», оформлення тематичного інформаційного куточку.

27 листопада 2017 року

          27.11.2017р. фахівцем із соціальної роботи Бахмутського  районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та мололі (РЦСССДМ ) - Фоменко В.В  з учнями Сіверського професійного ліцею  було проведено Акцію «16 днів проти насильства».
          Були освітлені такі теми : «Види та причини насилля», «Насильство над дитиною», «Насильство у сім`ї як соціальна проблема в Україні», «Законодавче регулювання», «Куди звернутися людині, яка зазнала насильство у родині».
          Учні активно приймали участь у обговорені теми лекції, наводили свої  приклади та розв`язання проблем. Найбільш активні, це: Івченко Л., Чернишова В.

28 листопада 2017 року.

     28.11.2017 року учні Сіверського професійного ліцею прийняли участь у ІІІ Відкритому обласному  фестивалі – конкурсі української пісні  серед учнів ПТНЗ  та студентів вищих навчальних закладіву Палаці культури і техніків Новокраматорського машинобудівного заводу м. Краматорськ, були нагородженні Дипломом Донецької обласної державної адміністрації Департаменту освіти і науки палацу молоді «Юність»

 

1 грудня 2017 року.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
          1 грудня у Сіверському професійному ліцею відбулися заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
          Вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.
          У ліцеї відбулась зустріч учнів з фахівцем із соціальної роботи Бахмутського  районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та мололі (РЦСССДМ ) - Фоменко В.В, фахівець  пропагандувала  здоровий спосіб життя, доводила учням важливість здоров’я для людини, переконувала в тому, що життєвий вибір залежить від людини.
          Практичний психолог Кравцов С.В., сестра медична ліцею Яковенко Н.М. поділися з учнями  інформацією з приводу проблем ВІЛ/СНІДу в Україні. Учні переглянули презентації та  профілактичний відео-ролик «ВІЛ/СНІД».

6 грудня 2017 року.

Свято Дня Збройних сил України у Сіверському ПЛ
                                                                         За нашу рідну Україну,
                                                                        Що зберегли за всі віки -
                                                                   Низький уклін і тричі СЛАВА!»
                                                                            Українські захисники!
          6 грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших прадідів в ім’я України, їх щирої любові до рідної землі та безмежної відданості своїй Батьківщині.
        Проте День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.
          І, нарешті, 6 грудня — свято усіх чоловіків та хлопчиків, які бережуть спокій та мир у наших оселях, цих турботливих лицарів, завжди готових підставити сильне плече чарівній половині людства.
З нагоди 26-ї річниці Збройних Сил України  з метою посилення військово-патріотичного виховання учнівської молоді у в Сіверському ліцеї класними керівниками , майстрами виробничого навчання, та викладачами проводились виховні години, уроки мужності, спортивні турніри і змагання, які  були спрямовані на формування національної свідомості учнів, розвиток в них активної громадської позиції щодо єдиної, цілісної держави, виховання майбутнього захисника своєї Вітчизни, любов до рідного краю.
         На урок  Зіхисту Вітчизни були запрошені підполковник Лисенко Станіслав Іванович із  військовослужбовцями,  підлеглими 8 -го Чернігівського навчального центру Державної спеціальної служби, які розповіли про будову, неповну розбору та зборку  автомата Калашникова.
06.12.2017р. – пройшов спортивний турнір «Майбутній воїн» серед учнів І,ІІ,ІІІ курсу. Учні І курсу – посіли І місце, ІІ курс- ІІ місце, ІІІ курс- ІІІ місце, учні були нагородженні Грамотами.