13 грудня 2017 року

 Всеукраїнський тиждень права у Сіверському професійному ліцеї
         З метою підвищення рівня правової культури учнів, поінформованості щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей реалізації та захисту відповідно до Указу Президента України від 08.12.2008 р. № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.08.2017 р. № 579-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права»  у Сіверському професійному ліцеї пройшов з  08 – 13 грудня Всеукраїнський  тиждень права під гаслом «Знаю! Дію! Захищаю!».
          Були проведені такі заходи: Всеукраїнський урок «Права людини», Книжково-ілюстративна виставка «Правові новинки  - 2017», бесіди, виховні години : «Права та обов’язки громадянина України»,  30 «заповідей» Загальної декларації прав людини, Конвенція ООН про права дитини, «Закон і реальність»,  «Закон і право для всіх єдині», «Правова культура – міцність держави», «На терезах Феміди», перегляд науково-пізнавальних фільмів: «Історія прав людини», «Молодь за права людини», презентація видань про права людини та іншої літератури правового змісту

18 грудня 2017 року.

      В Україні відродилася прекрасна традиція відзначати День Святого Миколая, який творить чудеса і роздає подарунки дітям.
     Нові резиденції,фабрики, майстерні Святого Миколая постійно з’являються в різних містах України - безумовно, все це свідчить про популярність Святого. А чудес, подарунків і свят для дітей багато не буває!
     Саме тому з метою формування духовних цінностей особистості, виховання любові до ближнього, почуття доброти й милосердя, доброзичливості, сприяння розвитку творчих здібностей у Сіверському професійному ліцеї   з 11.12.- 18.12.2017р. стартували  конкурси  вітальних  листівок до Дня Святого  Миколая,  та на найкрасивішу і   оригінальну витинанку, ялинкову  прикрасу,  виготовлену своїми руками. До участі у конкурсі  запрошувалися  всі бажаючи.
     В ліцеї була створена Майстерня Святого Миколая, де була загадкова чарівна атмосфера Чудотворця, де проводилися майстер - класи з виготовлення сувенірів - подарунків,  новорічних витинанок для створення неймовірних композицій, ялинкових  прикрас.
     Учні були нагороджені Грамотами від Святого Миколая, отримали солодкі гостинці та подарунки.

27 грудня 2017 року.

До річниці дня народження Володимира Миколайовича Сосюри у Сіверському ПЛ відбулися учнівські читання поезії «Так ніхто не кохав».
                                                          Найкраще виконання було записано на відео.
                                                          Учениця-читець - Кисельова Дарія Олегівна.
                                                          Викладач - Міндзяк Віра Сергіївна.

27 грудня 2017 року.

         Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди яке обіцяє здійснення мрій кожному, хто вірить у дива. Це одне з найкрасивіших свят на світі, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям по всій землі радість і добро, сміх та веселощі.
          27 грудня 2017року у Сіверському професійному ліцеї також всіх охопив дух новорічної атмосфери.
          Від щирого серця з прийдешнім Новим роком  та Різдвом Христовим учнів та колектив ліцею привітав директор ліцею -  Стиранець В.І., який побажав міцного здоров’я і натхнення, родинного щастя та добробуту, затишку і тепла, здійснення надій та бажань! Щоб новий рік був багатим на добро, щедрим на успіхи і вдачі, щоб  праця завжди була потрійною і корисною, а успіхи – вагомими та переконливими! Прийдешній рік хай буде світлим, щасливим та мирним.
           Веселощі, жарти, пісні, танці, веселі сценки, ігри, конкурси, вікторини, ... і звичайно ж призи і подарунки і звісно ж, вітання найпопулярнішого дідуся нашої планети –  Діда Мороза, та Снігурки – японки,  теплі і щирі привітання від учні ліцею, та групи № 22 яка подарувала усім присутнім чудове свято. Відгомін цього свята зігріватиме серця учнів та робітників ліцею увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

16 січня 2018 року

          16 січня поточного року у Сіверському професійному ліцеї у групі № 22 відповідно до поурочно- тематичного плану відбувся бінарний урок із спецпредмету
         «Товарознавство продовольчих товарів» на тему «Чай та чайні напої». На уроці проводились узагальнення теоретичних знань, вдосконалення теоретичних знань,  кваліфікаційних завдань, а також дегустація та оцінка якості чаю.
         У ході уроку була досягнута мета: навчальна, виховна, розвивальна. Забезпечені міжпредметні зв’язки дисциплін: «Організація і технологія торговельних процесів», «Психологія і етика ділових відносин», «Харчова безпека продтоварів».
         Матеріально - технічне забезпечення уроку: натуральні зразки різних видів чаю, чайний посуд, супутні товари, відеофільми про чай та чайні церемонії різних країн.
Учні поглибили знання про асортимент чаю, його харчову цінність, терміни зберігання, маркування чаю.
          У ході уроку учні отримали навички культури спілкування, прищеплювання любові до обраної професії.
         Учні проявили пізнавальну діяльність, творчі здібності, професійні навички і уміння під час роботи у відділі з продажу чаю.
          Заключним етапом  уроку  була дегустація різних видів чаю, визначення якості, смаку та оцінювання кожного виду чаю по п’ятибальній шкалі.
          Урок виявився цікавим, пізнавальним а головне незабутнім. 

22 січня 2018 року

22 січня – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ у СІВЕРСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ
                                                                Україно, соборна державо,
                                                                Сонценосна колиско моя,
                                                                Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
                                                                Завойована в чесних боях!
          22 січня - День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
          Сьогодні час згадати, як було досягнуто єдності тоді, 22 січня 1919 року. Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху.
          Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.
Саме 22 січня У Сіверському професійному ліцеї був проведений тематичний захід «Для мене ти, одна єдина - Соборна, вільна Україна».
       За традицією тематичну програму було відкрито гімном України. Учні з зацікавленням переглянули документальний фільм з вичерпною інформацією про ті далекі часи, коли відбулася давня мрія українського народу про  єдність та соборність, читали вірші та співали пісні про рідну, незалежну, Соборну Україну.
       Наприкінці заходу учні створили жово - блакитне серце, чим виказали щиру любов до Батьківщини.
                                                                     Велична і свята, моя ти Україно,
                                                                     Лише тобі карать нас і судить.
                                                                     Нам берегти тебе, Соборну і єдину
                                                                     І нам твою історію творить!
          День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.
        Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
        Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви на вівтар незалежності, соборності, державності.

29 січня 2018 року.

          29 січня українська громадськість вшановує пам’ять Героїв Крут. Молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.
          Тому саме 29 січня 2018 року  учні Сіверського професійного ліцею вшанували пам’ять усіх тих, хто поклав свої життя за свободу та незалежність України. Героїв Крут – старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи імені Богдана Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців та гімназистів старших класів, які 100 років тому призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України.
          Пройшли виховні години, години спілкування: « Крути: Подвиг і трагедія»,  «Бій під Крутами», «8 фактів» про битву під Крутами, «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки, музейні, меморіальні та віртуальні екскурсії до місць пам’яті жертв Голодомору, перегляд художніх, документальних фільмів:
«Україна. Забута історія – Голодомор (до Дня пам’яті  жертв Голодомору) які провели класні керівники груп, бібліотекар ліцею  і викладач ПТНЗ Махник А.С
          Під час годин спілкування йшлося про подвиг студентів під Крутами – учні та викладачі навчального закладу розповідали про історичні події, що відбувались у 1918 році, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.
          Проведення виховних годин сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.

8 лютого 2018 року.

          Змагання з волейболу Спартакіади Донецької області 2017-2018 серед закладів професійної освіти.
          З метою формування ціннісних орієнтирів щодо здорового способу життя, широкого впровадження засобів фізичної культури і спорту в побут учнівської молоді професійно- технічних навчальних закладів і підвищення ефективності роботи навчально-тренувальних груп,  популяризація  волейболу  серед учнівської молоді, активізації рухової активності молоді, підвищення індивідуальної майстерності учнів, виявлення кращих команд серед ПТНЗ для участі у Всеукраїнських змаганнях, пропаганди здорового способу життя, залучення учнівської молоді до активних занять спортом, 08.02.2018 року на базі Державного навчального закладу «Артемівського центру професійно - технічної освіти» м. Бахмут  команда  Сіверського професійного ліцею прийняла участь  у змаганнях з волейболу Спартакіади Донецької області 2017-2018 серед закладів професійної освіти та посіли ІІ місце.
          Учні нагороджені Грамотою головного судді Бахмутського району О. Л. Дуброви.

14 лютого 2018 року.

                                                            ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА В ЛІЦЕЇ
          День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.
          Хоча на вулиці прохолодно, але на душі тепло, як ніколи! В цей святковий день приділяють більше уваги, турботи близьким та друзям…
          День святого Валентина – одне з наймолодших свят України, та за  традицією всі молоді люди – юнаки, дівчата нашого ліцею в цей день зізнавалися в любові до своїх наставників, друзів та близьких людей, даруючи один одному «валентинки», музичні вітання, квіти.
          На відкритому виховному заході, який підготувала викладач Шабля Валентина Олександрівна разом з учнями ліцею, панувала атмосфера ніжних почуттів і дружби. Ведучі Сайко Анна ,Омельченко Іван Та Панфільонок Карина  розповіли історію виникнення свята і спробували донести до глядачів усю красу почуття кохання. Потім Яковенко Ельвіра виконала романс про кохання.  Усім присутнім дуже сподобалася гумористична сценка «Амур» у виконанні хлопців І та Іі курсів. Різноманітні конкурси, веселі забави створили атмосферу радості й тепла.
          Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

15 лютого 2018 року.

          Змагання  з баскетболу 3х3 Спартакіади Донецької області 2017 – 2018 років серед учнів закладів професійної освіти Донецької області.
         З метою поліпшення спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи, популяризації баскетболу 3х3 серед учнівської молоді, підвищення рухової активності учнівської молоді, підвищення індивідуальної майстерності спортсменів, виявлення кращих команд серед ЗПО, пропаганда здорового способу життя, залучення учнівської молоді до активних занять спортом, 15.02.2018р. на базі Державного навчального закладу «Артемівського центру професійно - технічної освіти» м. Бахмут  команда  Сіверського професійного ліцею прийняла участь  у змаганнях з баскетболу 3х3 Спартакіади Донецької області 2017 – 2018 років серед учнів закладів професійної освіти Донецької області та посіли ІІІ місце.
         Учні нагороджені Грамотою головного судді Бахмутського районуО. Л. Дуброви.

19 лютого 2018 року.

                                                                     Горить свіча і пам'яті сльоза,
                                                                     Додолу з неї краплями стікає,
                                                                     Земля ридає, плачуть небеса,
                                                                     Героїв Україна пам'ятає
          На виконання указу президента України від 15.02. 2015 року № 69 «Про вшанування подвигу учасників революції гідності та увічнення Пам’яті Героїв Небесної Сотні» до Дня Героїв Небесної Сотні у Сіверському професійному ліцеї був проведений урок мужності під назвою «А сотню вже зустріли Небеса…»,  який провела бібліотекар ліцею Палазник Л.В., у бібліотеці  оформлена  тематична виставка: «Герої сьогодення – Небесна Сотня».

28 лютого 2018 року.

Ігровий проект “Хто хоче стати мільйонером?”
          “Хто хоче стати мільйонером?”, англійською  “WHO WANTS TO BE A MILLIONAIRE?” — відомий міжнародний телевізійний ігровий проект британського походження. Уперше вийшов в ефір на британському телеканалі ITV 4 вересня 1998 року. Ця гра одразу стала сенсацією британського телебачення, потім приголомшила Америку, а нині ліцензію на показ шоу продано вже понад 52 країнам світу.
          28 лютого 2018 року  учні Сіверського професійного ліцею мали можливість продемонструвати не тільки свої знання англійської мови, але й свою ерудицію у ігровому проекті “Хто хоче стати мільйонером?”, який для них підготувала та провела викладач англійської мови Шабля Валентина Олександрівна.
          Як вже зазначалось, вся гра проводилась на англійській мові: пояснення ведучого, запитання, коментарі – все лунало на іноземній мові. Питання,  які були запропоновано гравцям, охоплювали різноманітні галузі знань. Сенс гри полягав  у тому, що гравцям довелося  задіяти весь свій розумовий потенціал.
          В усякому разі, учні змогли розважитись, граючи!

27 лютого 2018 року.
                       Участь у  Фестивалі - конкурсі з  з черлідингу у Донецькій області
          На виконання наказу директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 04.01.2018 р. № 2 «Про затвердження Плану обласних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2018 рік (за основними напрямами позашкільної освіти)», згідно з Положенням про проведення чемпіонату з черлідингу у Донецькій області, затвердженим наказом директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 28.09.2016 р. № 365, з метою залучення молоді до систематичних занять фізкультурою і спортом, популяризації здорового образу життя, обміну досвідом та розвитку черлідингу серед молоді,
          27 лютого 2018 року команда Сіверського професійного ліцею прийняла активну участь у Фестивалі - конкурсі з  з черлідингу в номінації «Данс» у Палаці культури і техніки НКМЗ у м. Краматорськ   та нагороджена Дипломом Донецької обласної державної адміністрації Департаменту освіти і  науки палацу молоді «ЮНІСТЬ»