14 березня 2018 року.

День українського добровольця.
         14 березня з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України відзначається День українського добровольця.
        Саме 14 березня в Сіверському професійному ліцеї відбулася тематична програма «Ви – гордість нашої держави», присвячена добровольцям України. Тематичний захід традиційно розпочався державним Гімном України, після чого ведучі розповіли з якою метою було встановлено це свято. А відео-перегляд документальних стрічок «Ми-добровольці України» надали можливість майбутнім воїнам глибше пізнати, яку важливу роль в житті рідної Батьківщини виконують наші мужні захисники – добровольці. Тарас Шевченко говорив: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково пам’ятати та шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею. Тож, нехай наші доблесні солдати - добровольці, захист і спокій нам дарують, мир на українській землі - гарантують!

07 березня 2018 року.
Міс Весна- 2018 -  конкурс краси, грації, чарівності і шарму
Напередодні жіночого  свята 8 березня в  Сіверському професійному ліцеї  пройшов конкурс краси, грації, чарівності і шарму серед дівчат «Міс Весна-2018», в якому взяли участь 3 учасниці з трьох груп ліцею - Сайко Анна ( І курс, група № 12), Яковенко Ельвіра ( ІІ курс, група № 22), Кисельова Дар’я ( ІІІ курс, група  32)
Конкурс вели неперевершені ведучі Прихідний Владислав  та Стороженко Олена.
Організовано конкурс з метою культурного та естетичного виховання учнівської молоді, розвитку у неї творчої активності, створення умов для самореалізації особистості дівчат, виявлення їх талантів, смаків та уподобань, виховання почуття успіху та позитивного світосприйняття.
Журі конкурсу очолив директор ліцею -  Стиранець Володимир Іванович,до складу журі ввійшли практичний психолог – Кравцов Сергій Володимирович, майстер виробничого навчання  водінню – Курильченко  Олексій Миколайович, Сєров Валентин Миколайович – технік (з експлуатації приміщень).
Програма конкурсу була дуже насиченою. В усіх конкурсах, а саме «Моя візитна картка», « Елементи національного українського костюму», «Я – господиня, моя улюблена українська страва», «Незвичайний модельєр», «Я й мій талант», «Дефіле»,«Я вас вітаю» кожна з дівчат проявила свій талант, свою індивідуальність, свою красу. Щоразу конкурсантки вражали глядачів своїми чарівними образами.
Яскраві номери подарував присутнім учень ІІ курсу – Сєров Іван.  Своїм неперевершеним голосом прикрасила свято викладач фізичної культури Надєїна Оксана Сергіївна.
За результатами оцінювання журі переможцями стали:
 - у номінації «Міс Весна-2018» – Сайко Анна,
 - у номінації «Міс Грація» - Яковенко Ельвіра,
 - у номінації «Міс Краса» - Кисельова Дар’я.
    Всі учасниці нагороджені солодкими подарунками.

22 березня 2018 року.

ІІ етап обласного огляду-конкурсу самодіяльної художньої творчостісеред  учнів ЗП(ПТ)О
         22.03.2018р. учні Сіверського професійного ліцею з   метою створення умов для творчого розвитку учнівської молоді, організації дозвілля, зростання рівня виконавської майстерності колективів та окремих виконавців в різних жанрах художньої самодіяльності прийняли активну участь у ІІ етап обласного огляду-конкурсу самодіяльної художньої творчості серед  учнів ЗП(ПТ)О на  базі Бахмутського міського народного будинку. Міста Бахмут.
          Журі конкурсу високо оцінило майстерність та артестизм учасників, а найкращі номери відібрало для участі у фінальному гала-концерті, якій відбудеться вже 23 квітня у місті Краматорськ.

23 березня 2018 року.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом
        Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.
        Сьогодні туберкульоз є актуальною медико-соціальною проблемою суспільства. Рівень обізнаності населення щодо основних шляхів захворювання, симптомів та методів запобігання поширенню хвороби є важливим показником у здійсненні первинної соціально-профілактичної роботи серед населення.
         Так, до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом та з метою інформування молодого покоління про хворобу, 23 березня  спільно з медичними працівниаками міської лікарні було проведено тематичний захід «Разом проти туберкульозу» для учнів Сіверського професійного ліцею.
          Ведучі заходу наголосити на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Учні ліцею були проінформовані про лікування та профілактику захворюння, отримали корисні поради щодо здорового способу життя.

27 березня 2018 року.

         Щорічний обласний огляд-конкурс з декоративно-прикладної та фототворчості серед  учнів ЗП(ПТ)О.
         На виконання наказу ДОН Донецької облдержадміністрації від 22.02.2018 № 83 «Про проведення щорічного обласного огляд-конкурсу з декоративно-прикладної та фототворчості у ПТНЗ», відповідно до статті 8 Закону України «Про позашкільну освіту», від 22.06.2000 № 1841-III, згідно наказу ДОН Донецької облдержадміністрації від 04.01.2018 № 2 «Про затвердження Плану обласних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2018 рік (за основними напрямами позашкільної освіти)», з метою створення умов для гармонійного розвитку особистості, виховання високої духовності в молодіжному середовищі, педагогічний колектив та учні ліцею прийняли  участь у щорічному обласному огляд-конкурсі з декоративно-прикладної та фототворчості серед  учнів ЗП(ПТ)О  на базі ДНЗ «АЦПТО» (53) м. Бахмут.
          Кращі експонати журі відібрало для участі у ІІІ етапі щорічного обласному огляд-конкурсі з декоративно-прикладноїта фототворчості серед  учнів ЗП(ПТ)О,  якій відбудеться вже 23 квітня у місті Краматорськ.

28 березня 2018 року.

«День профілактики»
         28.03.2018р. у Сіверському професійному ліцеї  відбувся «День профілактики» за участю виїзного  пересувного мобільного консультативного пункту.
         Для дівчат - фахівцем із соціальної роботи Бахмутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була проведена бесіда з показом слайдів «Попередження насильства в сім’ї».
         Для хлопців - інспектором ювенальної превенцій сектору превенції Бахмутського відділу поліції Головного управління національної поліції Донецької області була проведена бесіда на тему:    Профілактика правопорушень серед дітей та попередження дій, що призводять до нещасних випадків, загибелі та травмування в умовах воєнного часу;
         Лікарем – наркологом диспансерного відділення № 2 КЛПУ «Міським наркологічним диспансером. м. Славянська проведена бесіда з показом соціальних відеороліків, слайдів на тему: «Профілактика шкідливих звичок: паління, наркоманії, алкоголізму»  

30 березня 2018 року.

Атестація педагогічних працівників.

          На підставі Типового положення про атестацію педагогічних працівників 30.03.2018р.  проведено атестацію педагогічних працівників  Сіверського професійного ліцею у 2017-2018 навчальному році.
Атестаційна комісія прагнула протягом атестаційного періоду підійти з об’єктивністю в оцінюванні діяльності викладачів, майстрів виробничого навчання, комплексної оцінки професійної діяльності педпрацівників,  підвищення їхньої відповідальності за результат своєї роботи.
      Обов’язковою умовою в проведенні атестації педагогічних працівників було дотримання законодавчих та нормативних вимог,  в оцінюванні діяльності педагогів.    
       Слід зазначити, що в Сіверському професійному ліцеї  існує системний підхід до атестації педагогічних  працівників, який складається з планування атестаційної роботи, суворого дотримання етапів проведення атестації, виконання нормативного режиму під час організації і проведення атестації, відпрацювання загальних вимог до педагогічного працівника, які дозволяють об’єктивно оцінювати кожного педагога, що атестується.
            Аналіз підсумків атестації педагогічних працівників свідчить про те, що атестація стала чинником професійного зростання педагогів ліцею. Цьому сприяла низка заходів, у тому числі різноманітність форм методичної роботи, спрямованої на виявлення, вивчення, пропаганду та поширення педагогічного досвіду через проведення відкритих уроків, позаурочних заходів, виступи на педагогічних радах, семінарах, проведення майстер – класів, творчих звітів на методичній раді.
       Усі викладачі, майстри виробничого навчання, які атестувалися, своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації та стажування за фахом.      
           Найбільш повно та яскраво викладачі, майстри виробничого навчання проявилися в ході творчих звітів.  Кожен із них продемонстрував свою методичну та фахову майстерність, вміння володіти аудиторією, вільно висловлюватися.
         На засіданнях методичних комісій були створені оптимальні умови для активізації творчої діяльності педагогів (викладачі готували доповіді, повідомлення, обмінювалися досвідом, проводили відкриті заходи для колег).
     Педагоги ліцею поновили методичні папки, які дали змогу простежити рівень професійної майстерності; заповнили діагностичні анкети, у яких відзначили свою участь у методичній роботі ліцею, підвищення своєї кваліфікації.
         Звіт про роботу педагогів, які атестувалися у 2017-2018 навчальному році було заслухано на засіданні атестаційної комісії. Виступи голів методичних комісій про роботу кожного педагогічного працівника, який атестувався доповнили загальну характеристику.
          Слід відзначити  рівень оформлення    матеріалів,     які    накопичені за    атестаційний   період викладачами, майстрами виробничого навчання у своїх методичних папках.
         Атестація в ліцеї пройшла без скарг і порушень, дала змогу виявити сильні та слабкі сторони в роботі педагогів, внесла певні корективи в професійну діяльність педагогів.
       Вітаємо викладачів: Савченко В.В, Моїсєєву Є.В., практичного психолога Кравцова С.В.       з присвоєними  кваліфікаційними  категоріями, з тарифними  розрядам майстрів в/н: Жабілєва Г.В, Курильченко О.М., Стиранець Т.М., Розенберга Є.О., Юристовського В.М..
         Бажаємо Вам Всім наснаги для втілення мрій, віри і впевненості у завтрашньому дні, здоров’я і благополуччя, успіхів і досягнень у достойних справах!

04 квітня 2018 року.

          Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням
          4 квітня 2018 року  в Сіверському професійному ліцеї  відбувся  просвітницький захід  для  учнів ліцею  щодо знань та навичок безпечної поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів та речовин,  формування у учнів серйозного ставлення до власного життя і до безпеки інших людей, з нагоди щорічного Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.
           Провели його  заступник директора з  навчально - виховної роботи Козакова Я.М, практичний психолог Кравцов С.В.

05 квітня 2018 року.

       Участь ІІ (обласний) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О за професією "Продавець продовольчих товарів" у 2017/2018 р.
        Відповідно до листа МОН України «Щодо організації Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності у 2017/2018 навчальному році» від 30.11.2017 р. № 1/9-574 та Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099 зареєстрованого в Міністерстві юстиції від 17 листопада 2011 р. № 1318/20056, плану роботи Департаменту освіти і науки Донецької обласної держадміністрації та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області на 2018 рік, з метою підвищення рівня професійної майстерності та виявлення кращих за професією учнів 05.04.2018 р. на базі ДНЗ «Білицького професійного ліцею» учениця  Сіверського професійного ліцею - Чичкіна Анастасія прийняла активну участь у  ІІ (обласному етапі) Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності сед учнів ЗП(ПТ)О за професією «Продавець продовольчих товарів» у 2017/2018 н.р.
         Конкурс проходив у ІІ етапа, на  І етапі - учні  показали свої теоретичні знання при тестуванні на комп'ютерах, на ІІ етапі-  практичні навички  в лабораторії продавців Білецького професійного ліцею.
Анастасія  отримала Диплом – ІІІ ступені,  майстер виробничого навчання  - Кошулян О.В. яка підготувала учасницю отримала  - Подяку.

 

11 квітня 2018 року.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
         11 квітня для всіх пам’ятна дата, котра відзначається щорічно за ініціативою Організації Об’єднаних Націй.
         У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив.
         У ліцеї були проведені заходи до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів а саме: година – нагадування: «Нацискі табори смерті», виховні години «Уроки пам`яті людської»,перегляд документальних фільмів, відеороликів  про концтабори, оформлена тематична виставка у бібліотеці «Пам'ять із присмаком сліз», книжкова виставка: «Забути цього неможливо»

12 квітня 2018 року.

Конкурс професійної майстерностіз професії «Оператор комп’ютерного набору»

        12.04.2016 в кабінеті Інформаційних технологій  відбувся конкурс професійної майстерності з професії «Оператор комп’ютерного набору», який організувала та провела майстер в/н Стиранець Т.М.
           Метою проведення конкурсу  професійної майстерності серед учнів є сприяння розвитку інтересу до обраної професії, подальший розвиток здібностей учнів, набуття ними професійної майстерності, розвиток творчості учнів, поглиблення та поширення їх знань з професійної підготовки, підвищення престижу майбутньої професії.
      Умови   конкурсу передбачали виконання нестандартних завдань та тестів з професійно-теоретичного циклу та  практичних завдань.
        Усі, без винятку, учасники впорались із завданнями. Краща презентація з професії «Оператор комп’ютерного набору»  буде надіслана на участь в обласному конкурсі творчих робіт  серед учнів ЗП (ПТ)О Донецької області за темою «Презентація професії».
          Компетентне журі підвело підсумки  конкурсу, і кращими за професією «Оператор комп’ютерного набору» стали:
                                                                            І місце - Дерюга Богдан
                                                                           ІІ місце – Кисельова Дар’я
                                                                          ІІІ місце – Чичкіна Анастасія
        Вітаємо переможців! Сподіваємось,  що обрана професія для всіх учасників конкурсу стане першою сходинкою в їх професійному майбутньому.
        Бажаємо творчих успіхів, нових звершень та  перемог!