18 квітня 2018 року.

Конкурс фахової майстерності з професії: «Продавець продовольчих товарів» серед учнів ліцею.
          Підготовка висококваліфікованих робітничих кадрів було і залишається ключовим завданням системи професійної освіти. Велику роль відіграють конкурси фахової майстерності з робітничої професії, які проходять серед учнів ліцею.
         Саме 18.04.2018 року відповідно до плану роботи ліцею, плану проведення предметних тижнів у Сіверському професійному ліцеї у групі № 12, І курсу пройшов конкурс «Кращий продавець».
          Метою  конкурсу було виявлення, розповсюдження та впровадження передових прийомів і методів праці, сучасних технологій, підвищення рівня теоретичної та професійної підготовки, інтересу учнів до професії, розвитку їх творчої активності, виявлення кращих індивідуальних показників роботи учасників конкурсу, популяризації робітничої професії серед учнів.
          Конкурс проводився у 2 тури: теоретичний і практичний.
          Теоретичний тур проводився у вигляді тестів, та  конкурсу Мозкового штурму під час якого було перевірено рівень професійно - теоретичних знань учасників конкурсу з предметів: «Товарознавство продовольчих товарів», «Організація та технологія торговельних процесів», «Основи бухгалтерського обліку», «Техніка і механізація торговельних розрахунків», « Психологія та етика ділових відносин», «Охорона праці».
           Практичний тур відповідав вимогам 3 кваліфікаційного розряду і передбачав виконання наступних завдань:

 • Робота на реєстраторах розрахункових операцій;
 • Приймання товарів по накладній. Підрахунок накладної;
 • Обслуговування покупців із застосуванням вагів та контрольно- касового апарату.
 • Вирішення проблемних ситуацій»;

         Виконання конкурсних завдань оцінювало компетентне журі в складі:голова журі – директор ліцею Стиранець В.І., члени журі – заступник директора з НВР- Савченко В.В., заступник директора з НВхР - Козакова Я.М., майстер виробничого навчання – Погорєлова О.М.
          В ході конкуру  учні вільно орієнтувалися в широкому асортименті товарів, знали товарознавчу характеристику кожного з них, вміли прийняти та підготувати товар до продажу, знали технологічний процес продажу. Легко користувалися інвентарем, обладнанням, мали навички роботи на вагах та контрольно- касовому апарату, вміли заповнювати документи, звіти.
          На підставі  спільного рішення  журі конкурсу фахової майстерності серед учнів групи № 12 з професії  «Продавець продовольчих товарів»:

                І місце – посіла Сайко Анна;

               ІІ місце  - Мозиловська Дарія;

              ІІІ місце - Василенко Анастасія.

Переможці конкурсу були нагороджені Грамотами та заохочувальними призами.

23 квітня 2018 року.

           ІІІ етап обласного конкурсу декоративно - прикладної і технічної творчості та огляду - конкурсу самодіяльної художньої творчостісеред ЗП(ПТ)О.
          23 квітня 2018 року у місті Краматорськ у Палаці культури і техніки ПрАТ «Новокраматорського машинобудівного заводу», відбувся заключний концерт самодіяльної художньої творчості і виставка з декоративно-прикладної та технічної творчості щорічного обласного огляду - конкурсу серед учнів та педагогічних працівників ЗП(ПТ)О.
          На виставці  були представлені найкращі роботи педагогічого колективу Сіверського ПЛ, учнів, виконані в традиційних та сучасних техніках: в’язання гачком, вироби із фомірану, шпагату,  гофрованого папіру, вишивка стрічкою, лялька мотанка, бісероплетіння та багато іншого.
          Педагогічий колектив Сіверського ПЛ  провів дуже плідну, насичену роботу по створенню умов для розвитку учнівської творчості, пошуку юних талантів і обдарувань, відродженню та збереженню скарбів української народної творчості, професійного зростання учнівської молоді.
          Отримавши неперевершені, неймовірніші емоції та враження від побаченого н6а виставці, усі присутні були запрошені у простору залу для перегляду заключного концерту та нагородження переможців.
          Серед учасників концерту був хореографічний колектив  нашого навчального закладу, який порадував глядачів  Індійський танком .
           Завершенням довгого та насиченого дня стало привітання членів журі та оголошення підсумків виставки, за результатами якої Сіверський ПЛ нагороджені Дипломами Донецької обласної адміністрації Департаменту освіти і науки, Палацу молоді «Юність».
           Вітаємо всіх учасників виставки з декоративно-прикладної та технічної творчості, концерту самодіяльної художньої творчості, бажаємо подальшого удосконалення та творчого зростання!

26 квітня 2018 року.

          26 квітня! В пам’яті українського народу цей день чорнобильського лиха, болю, суму і забути і викреслити із нашої пам’яті – неможливо.
          З приводу трагічної дати -32 років з дня  Чорнобильської катастрофи в Сіверському професійному ліцеї відбувалися заходи з  метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії, посилення захисту громадян, постраждалих внаслідок цієї катастрофи,  до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
           В ліцеї відбулися уроки  мужності: « Життя, обпечене ураном», «Гіркий чорнобильський полин, живе у ньому біль й тривога» присвячений  трагічним подіям  на  Чорнобильській АЄС, «Дзвони  Чорнобиля».
Проходила зустріч з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, літературний перегляд «Зона лиха в серцях і пам’яті народній», виховні години: «Чорнобиль. Біль України», «Чорнобиль – наша печаль і скорботи», «Набат Чорнобиля», «Важкий тягар чорнобильського неба».
           Біля стели  загиблим в Чорнобильській катастрофі  учні  ліцею прийняли активну участь у  міському  мітингу, поклали квіти до пам’ятника учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
                                                        «Чорнобиль — тільки лиш маленька віха.
                                                          Загрозливої для людей біди,
                                                          Він є відлунням ядерного віку,
                                                          Й, можливо, в нім майбутнього сліди»…
         Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про цю трагедію.

27 квітня 2018 року.

          Тиждень охорони праці.

         З метою формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя; акцентування уваги учнів як майбутніх працівників на виробничих небезпеках та ризиках; популяризація сучасних підходів до управління охороною праці, формування превентивної культури охорони праці, відповідно до листа департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації в Сіверському професійному ліцеї  були проведені заходи в рамках Тижня охорони праці. Цьогоріч, згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці Всесвітній день охорони праці проходив під девізом «Захищене і здорове покоління».
        Протягом тижня організатори провели значну інформаційно-консультативну та навчальну  роботу щодо підвищення правової обізнаності учнів, відповідального ставлення до збереження життя й здоров’я, як особистого, так і оточуючих:

 • поновлені куточки до Дня охорони праці;
 • тренінг із самореалізації учнів;
 • тренінг "Попередження торгівлі людьми"
 • виставка наочних матеріалів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
 • акція «Життя прекрасне!»;

виховні години на тему:

 • «Як вберегти себе від травм»,
 • «Типологія екологічних криз: природні, антропологічні (викликані випадково діями людства)»,
 • «Аварії й пожежі на виробництві. Типові причини їх виникнення та наслідки для населення»,
 • «Профілактика втоми, стресу в умовах мирного часу і в надзвичайних ситуаціях»,
 • "Трудова експлуатація - це злочин",
 • «Протидія булінгу, правила безпечної поведінки в мережі Інтернет»;
 • квест – змагання «Вартові безпеки»;
 • виставка групових стіннівок «Захищене і здорове покоління»;
 • практичні заняття з надання першої медичної допомоги.

         Заходи, які були проведені в ліцеї, підкреслили актуальність основної думки теми Всесвітнього дня охорони праці – правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни. Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки.

          Учні переконалися, що охорона праці - це знання, дисципліна та здоров'я, а культура безпеки праці формується з дитинства.

4 травня 2018 року

          ІІ етап Обласного конкурсу фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О Донецької області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

         4 травня 2018 року на виконання річного плану НМЦ ПТО у Донецькій області та відповідно до наказу НМЦ ПТО у Донецькій області від  «02» квітня 2018 р. №32 з метою  виявлення та підтримки професійно обдарованої учнівської молоді, розвитку і реалізації професійних здібностей учнів, пропаганди використання новітніх технологій, популяризації серед молоді робітничих професій на базі Великоновосілківського професійного ліцею було проведено ІІ етап Обласного конкурсу фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О Донецької області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

         У конкурсі прийняли участь 8 учасників.

         З привітанням до конкурсантів звернулися: Едуард Гончаров - директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області; Сергій Кирилов– голова Великоновосілківської районної ради; Валерій Зеркаль - голова СТОВ «Україна», замовник кадрів; Микола Малтабар – директор Великоновосілківського професійного ліцею.

         Відповідно до умов проведення Конкурс проходив у два тури: теоретичний та практичний.

         1 тур – теоретичний, складався з виконання тестових завдань на персональному комп’ютері (60 питань з чотирма варіантами відповіді, з яких одна правильна), передбачав перевірку знань з предметів: «Агротехнологія», «Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Охорона праці».

          2 тур – практичний, полягав в перевірці навиків і вмінь оранки землі на тракторах МТЗ-80/82 начіпними плугами і включав наступні завдання:

- регулювання плуга на задану глибину оранки;

- оранка земельної ділянки площею 100 х 15 м.

         За результатами Конкурсу на підставі рішення журі - Міндзяк Назар, учень Сіверського професійного ліцею - посів ІІ місце, та нагороджений  Дипломом II ступеня.

        Всі Конкурсанти отримали цінні подарунки від організаторів Конкурсу, а також подарунки учасникам Конкурсу вручили Сергій Кирилов – голова Великоновосілківської районної ради, Валерій Зеркаль - голова СТОВ «Україна», замовник кадрів та Вікторія Набокова - помічник народного депутата України Олега Недави.

 8 травня 2018 року.

Велична пам’ять Перемоги.

         Велична пам’ять Перемоги, – саме такими словами розпочався мітинг, приурочений 73-річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні, який провела викладач історії Махник А.С. біля меморіалу  по вулиці Першотравневій міста Сіверська.

         Ведучі урочистого мітингу учениці групи № 12 Панфільонок Карина   та Сайко Анна проникними,  хвилюючими словами   доносили до присутніх  священні  слова пам’яті про героїв, що полягли на фронтах  світової війни та поваги і пошани до ветеранів, які здобували Перемогу в боротьбі з фашизмом.

         Звучали пісні у виконанні Яковенко Ельвіри, линули незабутні мелодії попередніх поколінь, декламувалися вірші. За традицією до підніжжя пам’ятника б було покладено  гірлянду та квіти.

         Напередодні, 8 травня, у День пам’яті та примирення,  класними керівниками, майстрами виробничого навчання  проведені  виховні години, «Трагедія минулих років», «Переможної пам`яті роки», «День перемоги –день пам’яті та надії», переглянули  цикл документальних фільмів: «Український вимір Другої світової війни», «Чорна піхота», презентацій до Дня Перемоги.

         Керівництво ліцею особисто відвідали та привітали ветерана Гуляєву Лідію Єгорівну на дому.

         Педагогічні працівники, органи учнівського самоврядування, учні ліцею прийняли активну участь у міському мітингу у парку Слави.

11 травня 2018 року.

XIX Фестиваль дитячої та юнацької творчості «Засвіти свою зорю»

          11 травня в Комунальному закладі «Бахмутський районний будинок культури» пройшов 19-ий районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Засвіти свою зорю», в якому взяла участь учениця ІІІ курсу -  Кисельова Дар’я.
          Конкурсантка мала змогу показати свої здібності у вокальному жанрі. 
          Журі фестивалю відзначило високий виконавчий рівень учасниці.

    Вітаємо Кисельову Дар`ю та зичимо в подальшому творчих успіхів і нових перемог!

12 травня 2018 року.

Всесвітній день боротьби за ліквідацію дитячої праці.

            Кожна дитина має право на  відпочинок, соціальний захист з боку держави та    обмеження  примусового використання дитячої  праці, тому до  Всесвітнього дня боротьби за ліквідацію дитячої праці представником Служби у справах дітей виконкому Сіверської міської ради Колесніковою С.М. з учнями Сіверського професійного ліцею було проведено бесіду  про «Законодавчі гарантії протидії

використанню дитячої праці»

16 травня 2018 року.

Свято до Дня матері.

          Мама – це символ найкращого, найдобрішого, що є на Землі. Шанування матері — один з найсвятіших обов'язків людини. Цей день в Україні має триєдину суть – ми вшановуємо рідних матерів, а також Божу Матір – Діву Марію та свою Вітчизну – Україну.

          10 травня 2018 року колектив Сіверського професійного ліцею взяли участь в обласному святі до Дня матері у місті Краматорськ. Чудова концертна програма, прекрасне оформлення зали, щасливі обличчя жінок – все це створило атмосферу свята і душевного тепла.

          Також 16 травня вперше в Бахмутському районі в районному будинку культури пройшло свято «Жінки Бахмутчини» де представники ліцею теж прийняли активну участь.
          Теплими словами на святі згадали багатодітних матерів і матерів талановитих дітей, жінок-громадських активістів, жінок-депутатів, жінок-лікаріві жінок-вчителів, працівниць агропромислового комплексу. 

          Найщирішими словами і натхненними музичними номерами привітали жінок солісти районного будинку культури.

Бажаємо всім матерям здоров’я і відданості в сім’ї.