24 жовтня 2016р

Тиждень енергозбереження

 Згідно листа Держенергоефективності України від 26.07.2016 № 20-01/16/1-16 щодо проведення на постійній основі серед населення широкомасштабної роз’яснювальної роботи стосовно впровадження енергоефективних заходів та згідно з планом роботи облдержадміністрації в Донецькій області, у Сіверському професійному ліцеї пройшов Тиждень енергозбереження. Пройшли такі заходи: в холі ліцею була створена експозиції, в бібліотеці книжкова виставка «Про економне споживання електроенергії дбаємо – природу зберігаємо!», Перегляд документального фільму «Енергозбереження» з обговоренням; відеоролику на тему: «Збереження ресурсів», конкурс стіннівок, малюнків «Збережемо енергію разом», урок з енергозбереження ««Ні» - марнотратству! «Так»- економії енергії»»

9 листоппада 2016

         Мовно-літературний урок-концерт «Найдзвінкіше слово рідне, найрідніша мова»

         З метою підтримки історичного статусу державної мови в Україні, визначення її суспільної нації творчої ваги з 07.11 по 11.11.2016 р. у ліцеї був проведений Тиждень української мови та літератури.
         Протягом тижня відбулися тематичні уроки «Шануймо рідну мову!», уроки - бесіди «Слово - душа народу», вікторини для знавців української мови. Святковості додала виставка учнівських малюнків та стіннівок.
         7 листопада в кабінеті української мови відбулася зустріч із місцевими поетесами. Зустріч пройшла в невимушеній обстановці: учні пригостили гостей чаєм та солодощами. Учасники декламували власні поезії, співали українські народні пісні.
         9 листопада в ліцеї відбувся святковий мовно-літературний урок-концерт «Найдзвінкіше слово рідне, найрідніша мова». 
         Звучали вірші та пісні про Україну, про значущість мови для народу. До уваги учнів був запропонований показ презентації «Життя та діяльність преподобного Нестора Літописця та братів Кирила і Мефодія».
          З завзяттям та справжньою акторською майстерністю учні довели, що українці – творці найтоншого гумору. Учасники літературного гуртка «Пролісок» підготували інсценівки байок П. Глазового, а більш драматичною композицією стала інсценізація поезії В. Сіренка «Балада про перевертня». Цього ж дня справжні шанувальники української мови взяли участь у І етапі XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови  імені Петра Яцика.
         Заключним етапом Тижня української писемності та мови стало проведення І етапу VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
         Завдання вимагали не лише знань, а й мистецького окрилення, сучасного мислення любові та поваги до Батьківщини, національних надбань та історичного минулого.
 

10 листопада 2016 р.

Тренінг «Упровадження лідерських програм серед учнівського самоврядування ПТНЗ»

   07-10 листопада 2016р. у Сіверському професійному ліцеї проводився тренінг «Упровадження лідерських програм серед учнівського самоврядування ПТНЗ», проведений командою Всеукраїнського громадського центру «Волонтер»
         Цей тренінг проходив за підтримки міжнародної організації UNICEF Ukraine. Протягом останніх років ЮНІСЕФ постійно збільшує масштаби своєї підтримки Уряду України у створенні програм з охорони здоров'я, харчування, освіти та захисту для дітей.
        Учасниками тренінгу стали учні 1,2,3 курсу.
        Під час роботи фахівці познайомилися з досвідом діяльності ВГЦ «Волонтер», визначили особливості роботи з лідерами навчальних закладів та їх залучення до лідерського компоненту програм, обговорили доцільність використання різних методів роботи з підлітками-лідерами з урахуванням вікових особливостей, визначили особливості використання інтерактивних підходів у просвітницько - профілактичній роботі з підлітками та структуру профілактичних програм. Також учасникам тренінгу були презентовані Програма профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді «Будуємо майбутнє разом» і «Блокнот цікавих ідей», за якими уже проводяться тренінги з лідерами ПТНЗ Донецької області.
    Виховання є однією з найважливіших складових освітнього процесу поряд з навчанням. Модернізація системи освіти спрямована на формування нового освітнього простору, що дозволить забезпечити духовно-моральне становлення підлітка, підготовку до життєвого самовизначення, самостійного вибору позитивних ідеалів.
     Формування в учнів громадянської відповідальності та правової самосвідомості, толерантності, здатності до успішної адаптації в суспільстві та конкурентоспроможності на ринку праці – основна задача педагогічного колективу Сіверського професійного ліцею.  У процесі навчання в ліцеїі створюються умови для безперервного розвитку особистості на всіх етапах освітнього процесу. Навчання і виховання служать єдиної меті: цілісному розвитку учнів.
           Як ніколи сьогодні актуальна проблема виховання особистості, яка володіє лідерськими якостями, здатної діяти креативно, повести за собою, прагне до спільної мети, активно впливає на навколишніх, найбільш повно розуміє інтереси сучасної, нової України.
         Лідер - яскрава людська індивідуальність, здатна проявити ініціативу, взяти на себе відповідальність, показати зразки діяльності. Лідерські здібності і організаторські навички – це той фундамент, на якому будується активність людини з позиції національно-патріотичного виховання. Через лідерів реалізується управлінський механізм. Лідери займають ключові позиції в органах учнівського самоврядування.
       Учні ліцею та фахівці ВГЦ «Волонтер» говорили про права та обов'язки, про толерантність та успішне спілкування для побудови успішних стосунків, про цілі та плани на майбутнє, про лідерство та активну життєву позицію.
        Фахівці ВГЦ «Волонтер» побажали учасникам тренінгів успіхів та наснаги у створенні ініціатив до змін, а учні ліцею в вою чергу - слова вдячності за 4- денну насичену роботу. Всі учні отримали сертифікати.

14.10.2016р

Турнір з волейболу "Осінній волейбол".

 Учні Сіверського професійного ліцею взяли  участь у районому  турнірі з волейболу «Осінній волейбол» на приз голови Бахмутської районної ради Є.Ю. Пластуна та з нагоди святкування Дня козацтва і Дня Захисника Вітчизни» та посіли ІІ місце