14 лютого 2017 року

День Святого Валентина.

          14 лютого 2017 року було проведено позакласний захід, присвячений святкуванню Дня Святого Валентина .Метою заходу було ознайомлення  учнів із символами свята, зі звичаями країни, мова якої вивчається; розвиток  соціокультурної  компетенції учнів з використанням матеріалу, пов'язаного з історією, святами та традиціями Великобританії; створення  сприятливих  умов для заохочення дітей до подальшого вивчення іноземної мови. Сценарій свята розробила бібліотекар ліцею Палазник  Лариса Василівна та викладач англійської мови Шабля Валентина Олександрівна.

          Нетрадиційний виховний позакласний захід у формі свята дуже сподобався учням, бо вони стали учасниками уроку, а не пасивними глядачами. А викладачу і бібліотекарю залишилася роль «диригента» уроку. Під час проведення заходу учні познайомились з історією виникнення та святкування Дня Святого Валентина. Після чудових слів про кохання та поринення в історію виникнення свята розпочалася конкурсна програма, у якій прийняли участь усі учні. Учениця І курсу Яковенко Ельвіра дуже гарно виконала шотландську народну пісню. Також слід відзначити проникливе і пристрасне виконання ще одної пісні про кохання учениці Дар’ї Кисельової. Під час заходу учні переглянули цікаве відео, презентації, кліпи і дізналися багато нового і цікавого для себе.

15 лютого 2017 року

Віртуальна подорож до Англії

         15 лютого 2017 року викладачем англійської мови  Шаблею Валентиною Олександрівною  була проведена віртуальна подорож до Англії. Учні мали змогу більше дізнатись про рицарські замки, королівські палаци, величні собори та ще про цілу низку визначних місць Англії, які  нині так ваблять туристів. Учні відмітили, що  відкривати для себе цю країну можна знову і знову, знайомлячись із прекрасними пам’ятками її історії.

         Також була проведена гра «Мільйонер» англійською мовою. Гра розроблена для проведення тижня англійської мови в ліцеї. Немає потреби описувати хід цієї гри. Скажемо тільки, що ця форма доцільна передусім на уроках узагальнення, але її мож­на використовувати й під час вив­чення нового матеріалу. Гра розширила кругозір учнів та надала  можливість перевірити рівень їх підготовки.

20 лютого 2017

День вшанування Героїв Небесної Сотні

 

Майдан…

З Героями іде прощання…

Тисячі людей зібралися в цю мить.

Для когось на землі вона передостання,

А хтось в землі сирій вже мирно спить…

 

       20 лютого, в День вшанування Героїв Небесної Сотні, у  Сіверському професійному ліцеї відбувся Урок - реквієм «У нашій пам’яті назавжди ці дні». В цьому заході взяли  участь учні  І, ІІ курсу. Учні ліцею згадали одного за одним Героїв Небесної Сотні, переглянули  документальні фільми,  фото- та відеохроніку героїчних подій Майдану,читали вірші, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв.

21 лютого 2017 року

Міжнародний день рідної мови.

          На виконання листа Навчально - методичного центру професійно - технічної освіти у Донецькій області від 16.02.2017р. № 641 « Про проведення заходів до Міжнародного Дня рідної мови», 21 лютого у Сіверському професійному ліцеї урочисто відзначили день рідної мови.

          Учні заздалегідь готувались до свята: малювали стіннівки, вчили вірші, гуморески. У кабінеті української мови зібралися знавці та шанувальники рідного слова. Присутні були у захваті від представлених сценок «Багатство рідної мови» та «Суперечка». На святі лунали пісні, складалися поетичні та прозові тексти, в яких слова починалися з однієї літери, що яскраво засвідчувало багатство української мови. Не оминули історії розвитку мовлення, народного фольклору, традицій та звичаїв. До уваги учнів була запропонована лінгвістична гра «Склади речення». Тиждень мови у ліцеї відкрився урочистою лінійкою, проводилися тематичні виховні години, конкурс стіннівок та малюнків.

23 лютого 2017 року.

Всеукраїнський конкурс знавців англійської мови “Puzzle”.

 

   23 лютого в рамках тижня англійської мови проводився Всеукраїнський конкурс знавців англійської мови “Puzzle”. 7 учнів були учасниками цього конкурсу.          

   Завдання були не легкі, але цікаві, тож ми сподіваємося на гарний  результат. До речі, це не перший конкурс, в якому змагалися наші учні. Підсумки конкурсу будуть відомі у квітні, і кожен учасник отримає сертифікат оргкомітету творчої групи “ Puzzle ”.

24 лютого 2017 року.

Свято Масляної.

     З прадавніх,  ще язичних часів, прийшло до нас веселе свято Масляна: з млинцями, що символізують сонце. Це – зустріч Весни та проводи Зими, свято яке дуже люблять українці.

    Кожен день на масляному тижні має свою назву: Понеділок – зустрічальний,  вівторок – загравальний, середа – ласунка, четвер –широка чвертка або перелом, п’ятниця – тещині вечорниці.

     Під час проведення свята звучали пісні про Масляну, учні відгадували загадки, підготовили цікаві розповіді про свято,  розмовляли, пили чай, з задоволенням ласували млинцями на дріжджах, на  молоці, з сиром, згущеним молоком, з різними начинками джемом, варенням, м’ясом.  

    Радує те, що заступник директора з НВхР – Козакова Я.М., та майстер виробничого навчання – Погорєлова О.М. відроджують давні традиції, звичаї та свята, які несуть любов, добро. Учні щиро посміхалися, співали пісні, розповідали цікаві розповіді про свято,  від всього серця учні пригощали одногрупників, заступника директора з НВхР, майстра виробничого навчання млинцями.

    Свято - це відчуття єдиної сім’ї, одного народу,  всі ми – дорослі, і учні відчуваємо, як свято- об’єднує всіх нас і наповнює наші  серця добром та любов’ю.

23 лютого 2017 року.

Змагання  з баскетболу 3х3 серед учнівської молоді Донецької області.

          На виконання листа Міністерства освіти і науки України, комітету з фізичного    виховання та спорту Донецького обласного відділення № 16 від 03.02.17.

        З метою поліпшення спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи, популяризації баскетболу 3х3, активізації рухової активності, виявлення кращої команди для участі в всеукраїнських змаганнях, пропаганди та формування засад здорового способу життя серед учнів  навчальних закладів  23.02.2017р.  команда Сіверського професійного ліцею  прийняла  участь  у змаганнях  з баскетболу 3х3 серед  учнівської молоді Донецької області у приміщенні спортивної зали Вищого Краматорського професійного торгово- кулінарного училища (ВКПТКУ) № 42.