28 березня 2017 року.

Участь у чемпіонаті з черлідингу «Весняний драйв»

      На виконання наказу ДОН від 22.02.2017р. № 97, відповідно до статті 8 Закону України «Про позашкільну освіту»  від 22 червня 2000 року № 1841-ІІІ, згідно наказу департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 13 січня 2017 року № 8 «Про затвердження Плану обласних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік за основними напрямами позашкільної освіти» та з метою залучення молоді до систематичних занять фізкультурою і спортом, популяризації здорового образу життя, обміну досвідом та розвитку черлідингу серед молоді, 28 березня 2017 року  - команда Сіверського професійного ліцею прийняла активну участь у чемпіонаті з черлідингу «Весняний драйв» у м. Краматорськ, та нагороджена Дипломом Донецької обласної державної адміністрації Департаменту освіти і  науки палацу молоді «ЮНІСТЬ»

30 березня 2017 року.

Участь у виставці-конкурсі науково- технічної юнацької творчості Донеччини «Техно – Україна. Techno- UA, та огляді – конкурсі з декоративно- прикладної творчості серед учнів ПТНЗ

           На виконання наказу ДОН від 07.12.2016р. № 489, 22.02.2017р. № 98,

 відповідно до статті 8 Закону України «Про позашкільну освіту», підпункту 18 та 41 пункту 4, підпункту 12 пункту 9 Положення про департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 18 березня 2013 року № 121, з метою залучення учнівської молоді до науково- технічної творчості, організації їх змістовного дозвілля, з метою виховання духовності в молодіжному середовищі, створення умов для самореалізації творчої діяльності

     Сіверський професійний ліцей 30.03.2017 р.   прийняв активну  участь у  виставці-конкурсі науково- технічної юнацької творчості Донеччини «Техно – Україна. Techno- UA»  та огляді – конкурсі з декоративно- прикладної творчості серед учнів ПТНЗ на базі ДНЗ«АЦПТО» (53) м. Бахмут

12 квітня 2017 року.

                         Очний конкурс писанкарства «Країна писанкова», обласний фестиваль – естафета «Від писанки до писанки»

            На виконання наказів ДОН від 17.03.2017р. №138, № 140 «Про проведення обласного очного конкурсу писанкарства «Країна писанкова», та  «Про проведення  обласного фестивалю - естафети «Від писанки до писанки», з метою поширення знань з традиційного розпису писанок на сході України, розкриття глибинного значення символів, розширення творчих зав’язків в питаннях відродження українських традиційних ремесл, учні Сіверського професійного ліцею разом з керівником гуртка декоративно - прикладного мистецтва «Креатив» - (Я.М. Козакова), викладачем ПТНЗ – (А.О. Ничипорук) – змайстрували метрове  креативне яєчко:

 ВЕЛИЧЕЗНЕ, ШЕДЕВРАЛЬНЕ.

 ІЗ ПРИКРАС: ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР,

 ГЕРБ, ТРИЗУБ І ТРАКТОРИ

 ЇДУТЬ ПОЛЕМ, ЇДУТЬ ЛАНОМ…

 І ДЕРЖАВНІ КЬОЛЬРИ:

 СИНЄ НЕБО, ЖОВТЕ ПОЛЕ.

 ОСЬ ТАКЕ У НАС СВЯТКОВЕ

 ЦЕ ЯЙЦЕ- СИМВОЛ ЖИТТЯ,

 ЗНАК ТОГО, ЩО У МИНУЛЕ

 НАМ НЕМАЄ ВОРОТТЯ.

        «Сіверську писанку» -  виготовляли з різних матеріалів: з  паперу, гіпсу, розписували фарбами за допомогою пензля, прикрашали декоративними прикрасами  - впродовж трьох місяців.  Писанка відтворює профіль навчального закладу – сільськогосподарський,  має Герб ліцею: який має: Корону яка складається: з  пір'я якими писали раніше;

Факел - який символізує світло знань;

Малиновий колір - колір козацького прапора;

Шестірня – училище механізації сільського господарства.

1947 рік -  рік створення училища.

         Напередодні одного з головних свят християн - Великодня, 12.04.2017 р. представники Сіверського професійного ліцею прийняли участь у фестивалі – естафеті «Від писанки до писанки», яка проводилася на базі Центру позашкільної роботи

 м. Краматорськ. На фестивалі була присутня директор Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації – Н.В. Оксенчук, яка привітала всіх присутніх зі святом Великодня.

        В рамках фестивалю - естафети підводилися підсумки трьох конкурсів:  «Слобожанська писанка» - який проходив  заочно, «Креативне яйце»

і «Країна Писанкова»- очний конкурс, де розмальовували  яйця.

        В концертному залі  центру проходила презентація розмальованих та  величезних писанок – гігантів.

12 квітня 2017 року.   

 День космонавтики.

     З метою популяризації досягнень космонавтики, поширення знань з астрономії серед учнівської молоді, розширення світогляду учнів з історії становлення та розвитку авіації та космонавтики в  Сіверському професійному ліцеї був  проведений позакласний захід на тему «Через терни до зірок» - захід мав на меті повторення історії розвитку космонавтики, збуджувати інтерес до предмета та до історії рідної країни, розвивати пізнавальні здібності учнів і зацікавленість історією космонавтики та її майбутнім, виховувати постійну потребу в поповненні знань, виховувати національну свідомість і патріотизм.

     Учні переглянули відео «Перший політ людини у космос», «Україна – космічна держава»; документальний фільм, присвячений Ю.Гагаріну та презентацію, з якої дізналися про:

- дослідження та розвиток космонавтики;

- з чого все починалось?

- батька ракетобудування К.Є. Ціалковського; 

- підготовку космонавтів до польотів їх досягнення; 

- жінку-космонавта В. Терешкової та першого українського космонавта Л. Каденюка,

     Були продемонстровані унікальні фотографії та відеозаписи з першим в історії космонавтики виходом в відкритий космос.

    Також проведено години спілкування, виховні години серед учнів І- ІІІ курсів «Твій подвиг не забудемо» з вшанування подвигу Ю.Гагаріна, в ході яких учні одержали інформацію про штучні супутники Землі та про проблеми забруднення космосу. Учні підготували стіннівки.

20 квітня 2017 року.

Всесвітній День Землі у Сіверському професійному ліцеї

     Низький уклін тобі, моя земля, І Вам, наші Сіверські городяни, Уклін і шана золотим рукам, Що на зорі в полях працюють рано! Кожного ранку ми відкриваємо двері нашої оселі в новий день. По один бік дверей залишається наш маленький домашній світ, родина, дитинство, а по другий – світ зовнішній. Цей світ величезний, ім’я якому – Земля.

     22 квітня – Всесвітній День Землі! Саме до цього дня педагогічний колектив  Сіверського професійного ліцею, разом з творчий колективом Сіверського міського Центру культури  організував та провів тематичну зустріч для учнів «Працею звеличена Сіверська земля» з ветеранами сільськогосподарської  праці. Бахмутські землі красиві і квітучі, але все ж справжнім їх знаменням - є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, вони життєрадісні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх колишня і сьогоднішня щоденна праця життя – то джерело людської мудрості і самовідданості. В гості до Сіверського професійного ліцею були запрошені ветерани праці радгоспу «Ямський», які багато років працювали в агропромисловому комплексі: - Раїса Дмитрівна Галічина – ветеран праці, профспілковий лідер радгоспу «Ямський»; - Ема Володимирівна Федорищева – ветеран педагогічної праці, завідуюча дитячого закладу «Казка», в якому виховувалися діти працівників радгоспу «Ямський»; - Євдокія Вікторівна Моісєєва, яка багато років відпрацювала бригадиром овочеводів, і ось уже 15років працює викладачем сільськогосподарських машин в Сіверському професійному ліцеї. ЗЕМЛЯ — рідна і близька, дорога і українська, батьківська, улюблена, велика, родюча, багата , тепла і щедра, холодна, пахуча і прекрасна, квітуча і неозора, наша, неосяжна і весняна, осіння, убога, добра і плодюча, свята, зелена, чудова, життєдайна, урожайна, запашна, миролюбна, приваблива, найкраща наша годувальниця. З великим, запашним короваєм на святкову зустріч завітала театралізована героїня «Матінко-Земля» - (роль виконала викладач української мови та літератури ліцею – В.С.Міндзяк), яка звернулася до всіх присутніх зі щирими вітаннями та мудрими порадами, побажала Сіверцям щастя у полі, в дорозі та на рідному порозі. На протязі всієї програми, між виступами гостей та ведучих лунали українські, естрадні пісні у виконанні солісток Центру культури: А.Коцаренко, Д.Кисельової. Гарний настрій у цей квітневий день всім дарував улюбленець Сіверсьгої громади, маленький жартівник, вихованець д/с «Червона гвоздика» - Вілен Середа. Дорогі земляки! Бережіть свою рідну, квітучу землю, охороняйте її простори, користуйтеся її дарами. Хай щастить Вам і вашим родинам!