31 травня 2017 року.

День боротьби з тютюнопалінням

     В рамках відзначення Дня боротьби з тютюнопалінням у Сіверському професійному ліцеї була організована бесіда с представниками  поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області «Твій вибір- твоє життя».

     Традиційно щороку 31 травня весь світ і Україна в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням. Противники шкідливої звички закликають кинути палити хоча б на один день.

  День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб у 21 столітті проблема паління тютюну зникла.  У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну.

     За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому в країні 15,5 млн курців, і з кожним роком кількість викурених сигарет зростає.

   Щороку близько 5,4 мільйонів людей помирають від хвороб, пов'язаних із тютюнопалінням - 80% із них знаходяться в країнах із низьким та середнім прибутком. Близько половини усіх курців помирають від хвороб, пов'язаних із тютюном, і дослідження також показують, що пасивне паління впливає на всіх, хто знаходиться поруч. Якщо ми залишимо цю проблему невирішеною, кількість смертей від тютюнопаління збільшиться до 8 мільйонів у 2030 році.

    Представники  поліції Бахмутського ВП ГУНП зазначили, що  вже прийнятий закон про заборону куріння в громадських місцях.Проте оскільки спеціальні місця для куріння на вулиці не позначені і заборонних табличок немає, досить складно визначити порушника. За даними експертів, тютюновий дим містить 4000 хімічних речовин, серед яких нікотин, який є однією з найсильніших отрут. Після проникнення сигаретного диму в легені нікотин потрапляє в мозок вже через сім секунд. Куріння викликає підвищення частоти пульсу, концентрацію цукру в крові, сприяє легкій збудливості кори головного мозку, має розслаблюючу дію на периферичні м'язи. Такий вплив є причиною цілого ряду хронічних захворювань, провокує розвиток онкологічних, серцево-судинних недугів, захворювань органів дихання. Смертність від раку легенів у курців у 20 разів вище, ніж у некурящих. Любителі тютюну в 13 разів частіше страждають стенокардією і в 10 разів - виразкою шлунку. Відомо, що крапля нікотину вбиває коня. Для людини смертельною стає доза в 50-100 міліграм. За підрахунками медиків, при викурюванні в день 20-25 сигарет за 30 років курець пропускає через свої легені 150-160 кг тютюну і не вмирає тільки тому, що вводить його невеликими дозами. Крім того, куріння віднімає до 10% робочого часу.

1 червня 2017 року.

День захисту дітей.

       З метою пропаганди здорового способу життя, популяризації ігрових видів спорту, залучення учнів до систематичних знань фізичною культурою і спортом, пропаганди міні- футболу серед учнів, виявлення найсильнішої команди серед молоді міста  01.06.2017 року на базі спортивно - оздоровчого комплексу «ДОЛОМІТНИК м. Сіверська учні І курсу Сіверського професійного ліцею прийняли активну участь у турнірі з міні – футболу серед учнів шкіл міста Сіверська присвяченого до  Всесвітнього дня захисту дітей.

      Учні були нагороджені Грамотою  голови Сіверської міської ради, та солодкими призами

2 червня 2017року.

Акція "Велика Українська хода"

      02.06.2017 року учні Сіверського професійного ліцею прийняли участь у незвичайній патріотичній акції, яка  відбулась у місті Сіверськ.

     Більше 400 українських прапорів, серед яких Державні Прапори України, прапори міст та стяги, які побували на полях боїв на Сході нашої держави прикрасили  площу нашого міста.

     Організатор Всеукраїнської акції  «Велика Українська хода» киянка, волонтерка батальйону "Айдар" Катерина Валевська, яка побувала у багатьох великих і малих містах нашої держави,  зазначила, що приурочує свій захід Героям Революції Гідності та АТО.

    Мета акції - пронести через усю Україну дух патріотизму, свободи і єдності, вшанувати загиблих  за незалежність нашої держави.

    До численної колекції прапорів додався і стяг із Сіверська з підписами та словами вдячності, добрими побажаннями,  від учнів ліцею, жителів нашої громади співвітчизникам, а особливо військовим.