новини

1 вересня 2021 року

  Перший дзвоник у Сіверському професійному ліцеї
Перше вересня – завжди урочистий і надзвичайно хвилюючий день. Він незабутній своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником.
Урочисто та з патріотичним настроєм пройшло свято Першого дзвоника в Сіверському професійному ліцеїі, який гостинно відкрив двері для своїх здобувачів освіти, зокрема, першокурсників.
Здобувачів освіти, викладачів, майстрів виробничого навчання та гостей привітав зі святом, міський голова Сіверської міської ради - Андрій Олександрович Черняєв та побажав всім здобувачам освіти, батькам, викладачам міцного здоров’я, наполегливості та успіхів.

Привітав здобувачів освіти, батьків та викладачів зі святом директор Сіверського професійного ліцею - Володимир Іванович Стиранець, який побажав всім успіхів, терпіння, натхнення в новому навчальному році.
І ось настала зворушлива та довгоочікувана мить – мить коли лунає Перший дзвоник, який покликав здобувачів освіти на перший урок хвилюючим акордом у виконанні студентки ІІІ курсу – Петровій Валерії та студента І курсу – Яковенко Рувіма.
Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед здобувачами освіти нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, викладачів, майстрів виробничого навчання надихне успіхами здобувачів освіти, батьків – гордістю за своїх дітей!

01.10.21

                              День вчителя
День вчителя - одне із найяскравіших осінніх свят! І пройшов цей святковий день в Сіверському професійному ліцеї, як завжди, яскраво, весело та креативно!!!
Здобувачі освіти заздалегідь готувалися до цього свята: готували святкові стіннівки, привітання для викладачів, майстрів виробничого навчання, святкові сюрпризи, на базі КЗ «Центру культури та дозвілля» підготували емблемки -«Кращий вчитель».

В актовій залі відбулася святкова лінійка до Дня вчителя, яку підготували учні 1- 2 курсу ліцею та лідери учнівського самоврядування.
Теплими щирими словами, вокальними номерами та хореографічними постановками здобувачі освіти привітали всіх педагогів ліцею.
Свято принесло гарний настрій та задоволення всій дружній ліцейній родині!!!

13.10.21

                          День захисника України
День захисника України - свято, що відзначається 14 жовтня у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.
Це свято пам'яті про наших гордих предків, свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю.
До відзначення цієї дати, у Сіверському професійному ліцеї проведено низку заходів: інформаційні хвилинки, уроки мужності, години спілкування, книжкові виставки літератури з патріотичного виховання, конкурс плакатів, переглід документальних фільмів.

Напередодні великого релігійного та козацького свята у спортивній залі ліцею було проведено спортивно - патріотичні змагання «Козацький гарт» серед здобувачів освіти І, ІІ курсів.
Здобувачі освіти виголошувати гасла, що містили побажання Миру, Добра, Єдності та Блага для Батьківщини.
Перше місце посіли здобувачі освіти- ІІ курсу, які показали найбільшу витривалість, найкращу фізичну підготовку, вправність та кмітливість. Друге місце посів– І курс. Змагання стали випробуваннями на фізичну силу, вправність, кмітливість, дружбу і найкращі людські якості.
Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть нашими вірними друзями на все життя.
Велика дяка і пошана низький уклін та вітання нашим Захисникам з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою та перемоги! СЛАВА УКРАЇНІ!

09.11.21

                 День української писемності та мови.
                    ХХІ Всеукраїнський радіодиктант                                                   національної єдності.

09 листопада 2021 року у Сіверському професійному ліцеї відбулося свято Дня української писемності та мови, а також вшанування пам`яті преподобного Нестора- літописця.
Здобувачі освіти ліцею активно приймали участь у лінгвістичному турнірі «До рідного слова торкаюсь душею», у мовознавчий вікторині знавців української мови.
І курс із зацікавленням поринули у віртуальний екскурс «Загадки писемного знака».

Також цього дня стартував І етап XXII. Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. У конкурсі взяли участь здобувачі освіти І-ІІІ курсів. Переможцями стали І курс, група № 12 – Ірина ДОНЧИК, та ІІ курс, група № 22- Маргарита МІНДЗЯК.
Останнім яскравим акордом святкового заходу стала спільна участь викладачів та студентів Сіверського професійного ліцею у міжнародному мовному флешмобі ХХІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності: «Слідом за пам'яттю» текст якого написав і надиктував відомий письменник Юрій Андрухович. Варто зазначити, що встигати за спогадами письменника було нелегко, але вельми цікаво. Сподіваємося, що серед переможців цьогорічного мовного змагання будуть і наші студенти, колеги й колежанки!

19.11.21

                         Тиждні енергозбереження

               у Сіверському  професійному ліцеї
На виконання листа № 01-23/2285/0/160-21 від 11.10.2021р. Донецької ОДА Департаменту освіти і науки у Сіверському професійному ліцеї в період з 08 11-19.11.21р. серед здобувачів освіти проходили тематичні уроки, бесіди, лекції, орієнтовані на пропаганду енергозбереження, раціонального виконання паливно- енергетичних ресурсів, а саме: екологічна лінійка «Земля – наш дім», екологічна акція по збору вторинної сировини «Роздільний збір сміття – шлях до чистоти довкілля», екологічна толока «Мій рідний край – мені про нього й дбати», виховні години до тижня енергозбереження:

«Збережемо енергію – збережемо Україну», Енергозбереження та енергоефективність», «Енергозбереження в побуті», «Енергозбереження - найдешевше і економічо чисте джерело енергії», бесіди: «Енергоефективність - справа кожного», «Як можна економити електроенергію вдома», «Енергозбереження як складова енергетичної безпеки України», «Споживай енергію розумно», перегляд відеороликів про економне використання енергоресурсів, подорож до Сонячної електростанції м. Сіверськ.

19.11.21

                              День гідності та свободи
До Дня гідності та свободи для здобувачів освіти Сіверського професійного ліцею Сіверська міська бібліотека міста провела патріотичну годину «В їхніх серцях жила Україна».
До розповіді бібліотекара про ті події залучилися і присутні учні, читали вірші, переглянули документальний фільм «Майдан», який спонукав присутніх до обговорювання. В підлітках ліцею є почуття національної самосвідомості, вони, стануть на захист державних інтересів країни.

22.11.21 

                              Тиждень безпеки руху
З 15.11-21.11.21 року у Сіверському професійному ліцеї пройшов тиждень безпеки руху. Метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю здобувачів освіти та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних фільмів, квест-гра для учнів І класу «Ми – за безпеку руху».

19.11.21 – пройшов Єдиний національний урок для здобувачів освіти «Безпечна дорога додому» в рамках національного проекту «Безпечна країна».
Упродовж тижня здобувачі освіти мали змогу ознайомитись у бібліотеці ліцею з тематичною полицею «Правила дорожнього руху – твої правила».
Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

25.11.21

   ХІІ Всеукраїнський конкурс з англійської мови                                           «Гринвіч»
25 листопада 2021 року відбувся ХІІ Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч», 10 здобувачів освіти Сіверського професійного ліцею залюбки взяли в ньому участь.
За роки існування конкурс "Гринвіч" став майданчиком самореалізації українських учнів у напрямі освоєння англійської мови. Завдання були дуже цікаві. Сподіваємося, що наступного року бажаючих прийняти участь у грі буде більше.

26.11.21

       День пам’яті жертв голодоморів
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво - чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в здобувачів Сіверського професійного ліцею ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.

У бібліотеці ліцею, та в кабінеті Історії була організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Україна памятає, світ визнає», «Гірка правда про голодомор», «1932-1933 Пам’ятаємо Голодомор Геноцид українського народу».
Протягом тижня (22.11.21-26.11.21) для здобувачів освіти пройшли години пам’яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця», «Твій біль, Україно…», «Пам’ять поколінь», «Гірка сповідь пшеничного колоска», «Забуттю не підлягає», «Голодомор 1932-1933 рр.: історія свідчить». Переглянули онлайн тематичну фото-документальну виставку «Палає пам’яті свіча», присвяченої пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні, та віртуально відвідали Національний музей Голодомору-геноциду.
Здобувачі ліцею читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!».
Ці години запам’ятались усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників.
27 листопада запрошуємо кожну українську сім'ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

29.11.21

             Всеукраїнський тиждень П(ПТ)О
З 22–26 листопада 2021 року відповідно до Указу Президента України та за ініціативи Міністерства освіти і науки України, в Сіверському професійному ліцеї був проведений Всеукраїнський тижня професійної (професійно-технічної) освіти.
Метою заходу була демонстрація професійної (професійно-технічної) освіти, її значущості для економіки України та повсякденного життя, а також підвищення її престижу на ринку освітніх послуг.
Були проведені заходи щодо професійної орієнтації та популяризації професійної (професійно-технічної) освіти серед учнів, учнівської молоді, планування професійного розвитку та кар’єри здобувачів освіти.

Для учнів 6-9 класів Сіверської гімназії № 3, та Сіверського закладу загальної
середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 викладачами Сіверського професійного ліцею були проведені семінари – тренінги професійного спрямування, а також викладачі продемонстрували важливість, актуальність та перспективність професій: «Тракторист – машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії «А1»,»А2»,«В1»; Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; Водій автотранспортних засобів (категорія «С», «С1»); Продавець продовольчих товарів; Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.
Для учнів І курсу з професії «Продавець продовольчих товарів. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», пройшов урок професійно- теоретичної підготовки з використанням дидактичних засобів навчання.
На методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання з професій:
«Продавець продовольчих товарів. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.» були розглянуті актуальні питання, щодо нових підходів до підготовки кваліфікованих робітників, а також розглянули сучасні інструменти для підготовки кваліфікованих робітників, спрямованих на професійну успішність. Інноваційні технології та методи навчання.
Викладач методичної комісії з професій: Тракторист – машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії «А1»,»А2»,«В1»; Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; Водій автотранспортних засобів (категорія «С», «С1») прийняв участь в обласній секції «Сучасні підходи до підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарського напрямку».

06.12.21
                     День Збройних Сил України
6 грудня відзначається День Збройних Сил України, свято на честь тих, хто захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави.
З нагоди відзначення свята у Сіверському професійному ліцеї протягом дня проходили різноманітні заходи.
Бібліотекарам ліцею підготовлено тематичні виставки «Історія української армії» до Дня Збройних Сил України, експозиції творів художньої літератури, присвячених боротьбі українського народу за волю та гідність.

Пройшов урок мужності «Військова служба – поклик долі», на який були запрошені військовослужбовці. Під час уроку військові знайомили здобувачів освіти з історією Збройних сил України та розповідали про сучасну армію. В свою чергу військові продемонстрували зразки зброї, яка знаходиться на озброєнні в збройних силах України, провели майстер-клас по збиранню та розбиранню автомату. Ліцеїсти з великим інтересом розглядали представлені зразки озброєння та уважно слухали тактико-технічні характеристики даної зброї. Бажаючи здобувачі освіти мали можливість взяти зброю в руки і на мить відчути себе в ролі військового.
На прикинці святкового дня серед здобувачів освіти І,ІІ,ІІІ курсу пройшла військово-спортивна гра «Майбутні захисники». Де ліцеїсти випробували свої сили в спортивних естафетах, силових конкурсах, показали вміння зі стройової підготовки, підтягувані, віджиманні. Тож учасники змагань продемонстрували справжні чоловічі якості – спритність, витривалість, силу та наполегливість.
Хлопці довели, що вони справжні чоловіки – майбутні захисники Вітчизни, та посіли такі місця: ІІ курс – І місце, ІІІ курс- ІІ місце, І курс- ІІІ місце.
З особливою пошаною висловлюємо слова вдячності всім нашим військовослужбовцям. Зичимо Вам непереборної сили духу та Божого захисту!

10.12.21
  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Згідно листа КЗ ДНМЦ ПС від 25.11.2021 р. № 01/03-245, Сіверський професійний ліцей приєднався до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», практичним психологом, класними керівниками були проведені наступні заході:
30.11.2021 р. - заняття з елементами тренінгу «Стоп булінг» для здобувачів освіти ліцею з метою співчутливого ставлення до жертв насилля, формування навичок щодо надання та отримання допомоги.

01.12.2021 р. - виховна година, присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом.

02.12.2021 р. - заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми – це може трапитися з кожним!», присвячене Міжнародному дню боротьби з рабством.
03.12.2021 р. - заняття з елементами тренінгу «Толерантне ставлення до людей з особливими освітніми потребами» .
03.12 2021р. – заступник директора з навчально- виховної роботи прийняла участь у онлайн – марафону в межах 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства «Сексуальні домагання НЕ норма повсякденності жінки!», який проводився у Сіверській міській територіальній громаді.
06.12.2021 р. - заняття з елементами тренінгу «Профілактика домашнього насильства».
08.12.2021 р. на психолого – педагогічному семінарі для педагогічних працівників переглянули презентацію «Булінг» та обговорили важливість та актуальність профілактики булінгу в освітньому закладі.
08.12.2021 р. практичним психологом ЦНСП Сіверської міської ради для здобувачів освіти групи № 12 був проведений соціально- психологічний тренінг «Ми проти насильства».
10.12.2021 р. класними керівниками проведена лекція з протидії булінгу для здобувачів освіти.

17.12.21

    Підготовка до свята Святого Миколая
З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найулюбленіше, прекрасне й довгоочікуване свято, яке є символом доброти й милосердя, важливе не лише для дітей, а й для дорослих – день Святого Миколая.
Підготувався до свята і Сіверський професійний ліцей. Підготовка до свята Святого Миколая у Сіверському ліцеі супроводжувалася встановленням і прикрасою ялинки в холі ліцею.

У день Святого Миколая щиро вітаємо усіх із цим добрим і солодким святом! Щиро бажаємо вам, щоб на життєвому шляху зустрічалося якомога більше добрих людей! І було стільки любові, щоб хотілося дарувати її оточуючим.
Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки мир, добро, тепло, радість, розуміння і солодкі подарунки!

28.12.21
                               Новорічне свято
Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового року.
Ялинка, подарунки, здійснення мрії, святковий настрій – із такими словами у більшості людей асоціюється Новорічне свято. Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно…
Саме так він пройшов напередодні канікул 28 грудня у Сіверському професійному ліцеї.

Всіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим привітав директор ліцею - Володимир Іванович Стиранець.
Учні, педагогічні працівники, гості на святі зустрілися з дуже шановними гостями Новорічної програми - новими Супер бабками, новорічними сюжетами, казковими героями казки «Царівна жаба на новий лад».
Ліцеїсти підготували, та порадували всіх своєю безпосередністю та сучасністю виступів, танцювальними номерами, привітали с прийдешнім 2022 роком - Синього водяного тигра.
Особливо цікавою була новорічна програма з різноманітними конкурсами: «Намалюй Діда Мороза», Чарівний мішок» вікторинами: «Як назвати одним словом», «Топ 10 запитань про Новий рік», загадками в яких учні приймали участь, а Дід Мороз і Снігуронька вручали всім учасникам призи - солодкі подарунки.

21.01.22
Тиждень до Дня Соборності     України,                 єдності та Злуки

   

    22 січня – день, коли українці промовили на цілий світ: «Ми – нація! Ми – на своїй землі! Ми- у власній державі!» 22 січня 1919 року український народ зробив рішучий крок до втілення одвічної мрії, незгасного прагнення Незалежної Соборної Держави. Соборність – один із наріжних каменів, що на них базується Українська Ідея.
Здобувачі Сіверського професійного ліцею долучилися до цього свята!

Протягом тиждня було проведено багото заходів, тематичнмх уроків, виховних годин, годин спілкування: «Значення Соборності в процесі державотворення України», «Рідний край, де ми живем, Україною зовем», «Славетні імена України», «Історія української державності», «Роль особистості в історії», перегляд мультимедійних презентацій: «Свою Україну любіть», «День Соборності. Погляд у минуле та сучасність», вікторина: «Чи знаєш ти Україну».
Щиро вітаємо всіх зі святом!
Слава Україні!