30.06.23                 

                 Червнева педагогічна рада

     Відповідно до річного плану   в  Сіверському професійному ліцеї 30.06.23  пройшла підсумкова червнева педагогічна рада, з порядком денним: 1.Про результати навчальних досягнень учнів у 2022- 2023 навчальному році. 2. Про виконання плану виховної роботи у ІІ семестрі 2022- 2023 навчального року.

 3. Про підсумки методичної роботи у 2022-2023 навчальному році.

    30.06.23     

                   Останній дзвоник у Сіверському професійному ліцеї

Випускники Сіверського професійного ліцею! Сьогодні ваш день, сповнений спогадами та радісними моментами.

           Сьогодні пролунав останній дзвінок. Урочистості були пронизані емоціями, символізмом, почуттями.

          Протягом свята  лунали слова привітанння для випускників, та слова вдячності  на адресу викладачів, майстрів виробничого навчанння Сіверського професійного ліцею!

          Під час свята «Останнього дзвоника» відбулося нагородження найкращих  здобувачів освіти  за перемогу в олімпіадах, конкурсах, фестивалях, експедиціях, челенджах,  благодійних акціях.

Сіверський професійний ліцей пишається своїми найкращими, обдарованими здобувачами освіти!

Дорогі випускники сьогодні перед вами відкриваються всі дороги нових можливостей та пошуків! Віремо, що кожен з вас  знайде свій шлях, свою стежину та пройде її з високо піднятою головою!

 «Світ ваш і майбутнє ваше»! Вперед до нових вершин!

⠀Все буде Україна!

28.06.23      

           Державна кваліфікаційна атестація з професії «Продавець                                                  продовольчих товарів.

      Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

       У зв’язку з завершенням навчання 28 червня 2023 року в Сіверському професійному ліцеї в групі 32 відповідно до робочих навчальних планів в дистанційному форматі на платформі Google Meet в режимі онлайн відбувся захист дипломних робіт з професії «Продавець продовольчих товарів. Оператор з обробки інформації та програмного  забезпечення». Атестація пройшла на високому рівні, здобувачі освіти показали рівень своїх знань, вміння та навички.⠀ 
   Державна кваліфікаційна комісія вислухала всіх випускників, на достатньому та високому рівні дала оцінку дипломним проектам.
    Всім випускникам за рішенням атестаційної комісії  присвоєна кваліфікація «Продавець продовольчих товарів  3 розряду. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення 2 категорії». 
    Бажаємо нашим випускникам  бути впевненими у собі, наполегливо досягати поставлених цілей, успіхів в навчанні та працевлаштуванні, миру, натхнення і незгасного ентузіазму!  

 

   Минулий рік показав, що гасло «Робити добро та залучай до цього інших» – стає нормою для багатьох. Кожен, хто робить добру справу – воістину є добрим янголом. 
     Викладачі, майстри виробничого навчання, здобувачі освіти Сіверського   
професійного ліцею прийняли активну участь в Національному конкурсі «Благодійна Україна – 2022» – «Благодійність на захисті України» в  Номінації  «Молодіжні доброчинні ініціативи».
  За всю історію конкурсу цьогоріч на конкурс  було надано  найбільшу кількість заявок – 1463. Наш навчальний заклад був зареєстрований за номером 415.
   Наша країна переживає безпрецедентні виклики у всіх сферах нашого життя, але наша стійкість та згуртованість є запорукою нашої перемоги та нашого майбутнього існування. Плекаймо у наших душах все людське, все добре, все гарне! 
  Слава ЗСУ, нашим захисникам та захисницям, Слава та подяка  кожному з вас, хто сьогодні творить нашу перемогу.

    Слава Україні!

28.06.23        

               Національний конкурс «Благодійна Україна – 2022»

                       «Благодійність на захисті України»
     Конкурс засновано  в 2007 році. В форматі «Благодійна Україна» проводиться з 2012 року Асоціацією благодійників України.
    Метою конкурсу є:  розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.
    Завданням конкурсу є :
• популяризація благодійництва, меценатства та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик;
• відзначення кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року;
• інформування суспільства про кращі практики благодійної діяльності;
• популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності.
 

27.06.2023 р.            

                           Державна кваліфікаційна атестація 


Професія, що потрібна селу і народному господарству України і не тільки України - є професія тракториста - машиніста сільськогосподарського виробництва.
27 червня 2023 року  в Сіверському професійному ліцеї відбулася з цієї професії Державна кваліфікаційна атестація на платформі Google Meet в режимі онлайн. 
Здобувачі освіти  активно підключалися  та вийшли на зв'язок.  Атестація проходила в два етапи: перший етап – теоретична частина (тестування); другий етап – практична частина, Практичні навички випускники продемонстрували на  підприємстві замовника кадрів  ФГ "Журавушка 2006" .
Всім випускникам за рішенням атестаційної комісії  присвоєна кваліфікація тракториста – машиніста категорій «А1», «А2», «В1».
Керівництво та весь педагогічний колектив переконанні, що знання та практичні навички сприятимуть успішній самореалізації здобувачів освіти.
Бажаємо не зупинятися на досягненому, продовжувати навчатися.
 

 

23.06. 2023р.      

                    Поетапна кваліфікаційна атестація здобувачів освіти, за

                інтегрованою професією «Продавець продовольчих товарів.    

              Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

 

Згідно рекомендацій Міністерства  освіти і науки України щодо організації освітнього процесу в закладах  П(ПТ)О в умовах правового режиму воєнного стану, 23 червня 2023 року в Сіверському професійному ліцеї відбулася  поетапна кваліфікаційна атестація здобувачів освіти, які завершують навчання у 2023 році за інтегрованою професією «Продавець продовольчих товарів. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» (група 32).

Незважаючи на складні умови навчання в умовах воєнного стану, поетапна КА відбулася згідно  затвердженого  графіку в дистанційному режимі.

При виконанні письмових комплексних кваліфікаційних завдань випускники підтвердили набуті професійні компетентності та показали достатній рівень навчальних досягнень.

Здобувачам освіти була присвоєна ІІ категорія оператора з обробки інформації та програмного забезпечення.

07.06.23       

     Обласний конкурс на кращий відеодослід з фізики серед здобувачів освіти  закладів професійної (професійно-технічної) освіти

                                           Донецької області

 

        Згідно з наказом Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області від 17 квітня 2023 р. № 23 «Про проведення обласного конкурсу на кращий відеодослід з фізики серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області, здобувач освіти – ІІІ курсу Сіверського професійного ліцею – Роман Ляхович,  під керівництвом  викладача фізики -  Миколи Миколайовича Міндзяка прийняв активну участь у Обласному конкурсі на кращий відеодослід з фізики «Хімічна та фізична природа вогню». Здобувач освіти  - отримав Диплом лауреата НМЦ ПТО у Донецькій області  у   номінації «Яскравий дослід». Викладач фізики отримав Подяку від НМЦ ПТО у Донецькій області. Вітаємо  з отриманням заслуженої нагороди, яка є підтвердженням Ваших високих особистісних якостей. Бажаємо Вам успішного подальшого життєвого шляху, виконання задуманого, якнайшвидшої реалізації масштабних цілей.

06.06.23                  

                        Бережи українське – носи вишиванку

 

Вишиванка – це не лише  елемент одягу українців. Вишивнка – це оберіг, культурний код, невіддальна частина самосвідомості, символ України та його місток який єднає сьогодення з минулим, нас сучасних із нашими пращурами. Палац молоді Юність проводив онлайн-конкурс: «Бережи українське – носи вишиванку», з 15 по 19 травня 2023 року.  Основною метою конкурсу є сприяння розвитку естетичного смаку учнівської молоді та долучення до національних традицій ї звичаїв українського народу. Майже 400 здобувачів освіти закладів освіти області та їх родини долучились до участі в онлайн-конкурсі. Конкурс проходив у трьох номінаціях: Номінація «Портрет». Номінація «Колективне фото», Номінація «Родинне фото». Здобувачі освіти Сіверського професійного ліцею прийняли активну участь у онлайн конкурсі: «Бережи українське – носи вишиванку», до Всесвітнього дня Вишиванки у Номінації «Колективне фото, отримали Диплом.

05.06. 23               

  Обласний конкурс на кращий профорієнтаційний відеоролик

«Моя професія – тракторист» серед здобувачів освіти закладів

професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області»

з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

 

       Відповідно наказу НМЦ ПТО у Донецькій області від 03 квітня 2023 року № 20, здобувач освіти  -   Артем Орел, випускник  ІІІ курсу, Сіверського професійного ліцею, під керівництвом майстра виробничого навчання Юристовського Василя Михайловича прийняв активну участь в обласному конкурсі на кращий профорієнтаційний відеоролик «Моя професія – тракторист» серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області» з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» з метою виявлення та поширення кращих практик із створення профорієнтаційних відеороликів з популяризації професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» шляхом використання цифрових технологій.

Членами Генеральної Асамблеї ООН прийнято  рішення про заснування цього сумного свята  з акцентом на те, що під час війни гинуть не тільки військові. Міжнародний день безневинних дітей – це своєрідне  привернення уваги до наявної проблеми та  протест проти насильства та війни! Цей день підтверджує зобов’язання ООН забезпечити захист їх прав. Робота в цій галузі регулюється Конвенцією про права дитини.  

    Питання захисту дітей, що стали жертвами агресії, для України є дуже актуальним, починаючи з 2014 року. 

     4 червня в Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули в результаті збройної агресії російської федерації проти України. Відповідну постанову №5343, якою встановили пам’ятну дату, 1 червня 2021 року підтримала Верховна Рада України. Внаслідок збройної агресії РФ починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні постраждало понад 724 дитини. Станом на ранок 3 червня 2022 року число дітей-жертв склало 261, поранено-463 діток. Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на  тимчасово окупованих та звільнених територіях.. Через постійні бомбардування та обстріли пошкоджено 1938 закладів освіти, 182 з них зруйновано повністю. На превеликий жаль, ця болюча статистика повною мірою не відображає масштабів втрат, яких зазнали діти. 

 

04.06.23    

     День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної

                      агресії російської федерації проти України               4  червня кожного року світ відзначає Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії. Діти найбільш вразливі під час виникнення збройних конфліктів. Вони не лише втрачають радість дитинства через довгі і складні процеси вирішення конфліктів мирним шляхом, а ще й стають жертвам таких правопорушень і злочинів як: вербування і використання у військових діях, вбивства, сексуальне насильство, викрадення, напади на школи і лікарні та відмова в наданні гуманітарного доступу до дітей.  Маючи на меті спробу відчути біль і страждання дітей усього світу, які піддаються фізичному і морально-психічному насильству, 19 серпня 1982 на своїй надзвичайній спеціальній сесії з питання про Палестину Генеральна Асамблея, постановила відзначати 4 червня кожного року як Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії. 

18.05.23                                            

                                                 День вишиванки

 

       Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

      Вишиванка… Наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до батьківщини.

Цьогоріч  День вишиванки в Україні   святкують  18 травня, саме до цього дня в Сіверському професійному ліцеї пройшла Вікторина, а також здобувачі освіти приймали участь в онлайн – конкурсі «Бережи українське – носи вишиванку», в Номінації «Колективне фото».

08.09.23                   

                             День пам'яті та примирення

      Цього року 8 травня, в День пам'яті та примирення, Україна вшановувала пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу. Сіверський професійний ліцей долучився до заходів вшанування всіх тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Для здобувачів освіти були проведені такі заходи: "Інформаційні хвилинки: Вони наближали перемогу", "Історичні довідки: Внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні", "Перегляд електронних відеолистівок "Україна в роки Другої світової війни", "Виховна година: Відповідь нескореного народу". З Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій! Історія свідчить: наш народ - непереможний! Слава захисникам України різних часів! Слава Україні!

26.04.23                      

                                           Заходи до 37-ї річниці аварії на ЧАЕС

    26 квітня 2023 року виповнюється 37 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Відлуння цієї трагедії ми чуємо і донині.
   
У Сіерському професійному ліцеї з нагоди цієї памятної і одночасно трагічної дати проведено різноманітні виховні заходи, а саме: « Інформаційна година «Іншої землі у нас не буде, коли потрібно нашу зберегти», година пам'яті «Чорнобиль не має минулого часу». Здобувачі освіти відвідали віртуальну експозицію Художнього музею «Чорнобиль: проігнороване застереження», переглнули  тематичнні фільми «Лазуровий пил», «Політ над Прип’яттю»  
Память про Чорнобильське лихоліття залишиться в пам’яті молодого покоління. 

20.04.23.               

                  Обласна заочна виставка-конкурс писанкарства       

                                       «Слобожанська писанка»

       Великодні свята  — це найкращий час, щоби згадати про традиції своїх предків, а саме — про писанки, які, до речі, малювали вже тисячоліття тому.

      Саме тому здобувачі освіти Сіверського професійного ліцею прийняли  участь в обласній заочній виставці конкурсі писанкарства «Слобожанська писанка», який  проходив у дистанційному форматі з 07.04.2023 по 14.04.2023 року, проводив КЗ «Донецький Палац молоді «Юність».  Метою  Конкурсу було – залучення учнівської молоді до духовної та історичної спадщини українського народу і традицій національної культури.  Завдання Конкурсу  – подальший розвиток творчої активності здобувачів освіти у відродженні народних ремесел, традицій та обрядів; етнографічне вивчення регіональних розписів писанок; стимулювання прикладної майстерності здобувачів освіти. У  Обласній заочній виставці конкурсу писанкарства «Слобожанська писанка» - посіли ІІІ місце, нагороджені Дипломом КЗ «Донецького Палацу молоді «Юність»

12.04.23           

       

       Профорієнтаційна онлайн-зустріч із випускниками ліцею

 

Не один рік Донбаський аграрний фаховий коледж тісно співпрацює з Сіверським професійним ліцеєм. Багато випускників ліцею стали кращими студентами коледжу, а потім продовжили своє навчання у вищих навчальних закладах регіону. В цьому році така співпраця не припинилася.

12 квітня відбулася профорієнтаційна онлайн-зустріч із випускниками Сіверського професійного ліцею. Під час зустрічі відповідальний секретар приймальної комісії коледжу Ситнік О. В. розповіла майбутнім абітурієнтам про можливості продовжити навчання у Донбаському аграрному фаховому коледжі (м. Слов’янськ) та отримати рівень освіти фаховий молодший бакалавр за спеціальностями: 208 «Агроінженерія» (технік-механік) та 071 «Облік і оподаткування».

Студентам ліцею була надана інформація про терміни вступної кампанії-2023 та умови навчання у коледжі. Також було представлено покроковий алгоритм дій при вступі до закладу освіти.

Ольга Володимирівна розповіла випускникам про цікаве і насичене життя коледжу, навіть у таких складних умовах, та провела міні-екскурсію.

Усі учасники заходу отримали вичерпні відповіді на свої питання, що виникали під час бесіди.

11.04.23          

                    Щорічний обласний огляд-конкурс

         з декоративно-прикладної  та фототворчості

       Здобувачі освіти, педагогічні працівники Сіверського професійного ліцею прийняли активну участь у щорічному обласному огляді-конкурсі з декоративно - прикладної та фототворчості у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Донецькій області.

       Метою конкурсу було створення умов для гармонійного розвитку особистості, виховання високої духовності в молодіжному середовищі; сприяння художньоестетичного виховання учнівської молоді; залучення інженерно-педагогічних працівників закладів до творчої співпраці; створення умов для самореалізації в творчій діяльності та узагальнення, розповсюдження кращого досвіду роботи, популяризація творчості. На конкурс було надіслано фото 92  робіт.  Нагороджені Дипломом КЗ «Донецького Палацу молоді «Юність» за заняте   І місце у щорічному обласному огляді – конкурсу у номінації «Декоративно – прикладана творчість»  серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецькій області.

   Вітаємо, Бажаємо здобувачам освіти Сіверського професійного ліцею творчих успіхів та миру.

   Все буде Україна!

      03.04.23       

                           Ранкові зустрічі з ННППІ УІПА (м. Бахмута)

     Ранок не завжди починається з кави, інколи ранок починається з профорієнтаційної роботи!  Такі ранкові зустрічі було проведено Навчально - науковим професійно - педагогічним інститутом Української інженерно – педагогічної академії  (м. Бахмута) завідуючою  кафедрою ЕПМ Михальченко Г.Г. та доцентом Черняєвою О.В. на початку квітня з здобувачами освіти випускних груп  Сіверського професійного ліцею  за професіями: «Тракторист -машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів»,  «Продавець продовольчих товарів. Оператор з обробки програмного забезпечення». Випускники отримали інформацію про спеціальності інституту та кафедри, організацію освітнього процесу та студентського дозвілля, змогли отримати відповіді щодо  особливостей вступу до закладів вищої освіти. Щиро вдячні керівництву Сіверського професійного ліцею, класним керівникам та майстрам виробничого навчання груп за організацію заходу та можливість зустрічі з зацікавленою молоддю!

Атестаційною комісією відповідно до затвердженого графіка роботи вивчалась діяльність викладачів та майстрів виробничого навчанння, визначався рівень професійної компетентності педагогічних працівників, їх професійна майстерність, забезпечення ефективності освітнього процесу, відвідувалися навчальні заняття, виховні заходи які проводили атестанти, вивчались атестаційні матеріали, які підготували атестанти на атестацію (свої презентації, методичні розробки уроків, виховних годин, доробки  власного досвіду роботи). Атестаційна комісія ліцею керувалася основними принципами атестації, такими як відкритість, колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об'єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності. А результатами чергової атестації  прийняли рішення порушити клопотання перед атестаційною комісією департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації  про відповідність раніше присвоєним кваліфікаційній категоріям «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «викладач- методист»  - 2 викладачам. Вітаємо всіх  атестантів, Ваші здобутки створені щоденною наполегливою працею, тож нехай досягнені сьогодні здобутки додадуть Вам віри і життєвих сил, нехай труднощі будуть переможені, а успіх окриляє душу!

                                              Бажаємо міцного здоров’я, творчого злету, натхнення на нові звершення!

30.03.2023                                 

                                               Атестація педагогічних працівників

                                                                  Освіта – найважливіше із земних благ,

                                                                    якщо вона найвищої якості…

                                                                                                                    Дж.Р.Кіплінг

         Атестація педагогічних працівників – це комплексна оцінка професійної діяльності педагогів, визначення їх відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації. Мета атестації - активізація творчої професійної діяльності педагогічного працівника; стимулювання безперервної фахової та загальної освіти. 30 березня 2023 року у Сіверському професійному ліцеї  відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників відбулася  чергова атестація педагогічних працівників у режимі онлайн  з використанням  Meet платформи. У 2022-2023 навчальному році  у Сіверському професійному ліцеї атестувалося - 8 педагогічних працівника, 5 викладачів ЗП(ПТ)О, 3 майстра виробничого навчання. 

23.03.23р.      

                Урок англійської мови з теми «МОЛОДІЖНІ СУБКУЛЬТУРИ»

    23.03.2023 року у Сіверському професійному ліцеї у 22 групі проводився урок англійської мови з теми «МОЛОДІЖНІ СУБКУЛЬТУРИ».  Викладач англійської мови Шабля Валентина підібрала цікавий матеріал.   Здобувачі освіти практикувалися у переглядовому читанні, вчилися співпрацювати в групах, вести дискусію, складати діалог-розпитування. Познайомилися із різними молодіжними субкультурами: хіпі, рокери, панки тощо і таким чином збагатили  знання з теми «Молодіжні субкультури». Урок проводився жваво і в невимушеній атмосфері під гаслом «COMMUNICATION IS ABOVE ALL»,що в перекладі означає «СПІЛКУВАННЯ ПОНАД УСЕ».

     16.03.23                                          

                                   Всеукраїнський двотуровий дистанційний конкурс

                         образотворчого, декоративно - ужиткового та сучасного      

                                             мистецтва «Ліга Талантів ART»!

     Ось і завершився Всеукраїнський двотуровий конкурс образотворчого, декоративно-ужиткового та сучасного мистецтва «Ліга Талантів АRT», який проходив протягом січня - лютого 2023 року.  

    Мета конкурса: популяризація і розвиток образотворчого, декоративно -ужиткового та сучасного мистецтва пошук та підтримка талановитих і обдарованих здобувачів освіти і творчих особистостей, розвиток естетичного виховання підростаючого покоління, популяризація  юнацької творчості. Зараз складний час кожному з нас не легко. Постійні хвилювання, турбота, стрес.

     Але творчість завжди допомагала відволіктись, саме тому студентка Сіверського професійного ліцею, яка навчається на ІІІ курсі Валерія Коваленко взяла  участь  у Всеукраїнському двотуровому дистанційному конкурсі бразотворчого, декоративно - ужиткового та сучасного  мистецтва «Ліга Талантів ART».

     Завдяки   бажанню творити, створювати суперкласні букети з троянд з мила ручної роботи, Валерія отримала  Диплом лауреата І ступеня та фірмовий кубок у номінації «Декоративно - ужиткове мистецтво».

    Подяку  від Організаторів та оргкомітету Всеукраїнського двотурового дистанційного конкурсу   образотворчого, декоративно - ужиткового та сучасного  мистецтва «Ліга Талантів ART» отримала керівниця - Яна Козакова, заступник директора з навчально- виховної роботи Сіверського професійного ліцею. Бажаємо натхнення, віри, надії, МИРУ, гарних результатів у подальших конкурсах!!!

14.03.23р.           

               День українського добровольця

У 2017 році Верховна Рада України визначила 14 березня як День українського добровольця з метою вшанування мужності всіх, хто за покликом серця став на захист територіальної цілісності та суверенітету нашої держави. Саме цього дня 2014 року перші бійці Самооборони Майдану спочатку вирушили на тренувальну базу для формування добровольчого батальйону, а згодом – на Схід. За роки російської агресії проти України тисячі цивільних громадян узяли в руки зброю для захисту Батьківщини, на жаль, дехто з них віддав у боях найцінніше – своє життя. Безмежна вдячність українським добровольцям та вічна слава полеглим героям!

14.03.23                       

                                   Міжнародний день числа Пі

        14 березня математики всього світу святкують незвичайне свято – Міжнародний день числа Пі.  Число Пі – це найвідоміша математична константа, рівна відношенню довжини кола до її діаметру. Знайомство з числом Пі починається ще в початкових класах і триває протягом вивчення всього курсу математики. Враховуючи, що наближене значення числа 𝜋 ≈ 3,14 стає зрозумілим, що цей день відзначається в чотирнадцятий день третього місяця.  З метою формування у здобувачів освіти  Сіверського професійного ліцею інформаційної, соціальної, предметної компетенцій; розвитку навичок практичної діяльності, логічного, алгоритмічного мислення, пізнавальної активності; вміння застосовувати набуті знання в повсякденному житті, виховання позитивного ставлення до точних наук, викладач Микола Міндзяк провів   онлайн-заходи.  Студенти ліцею  переглянули відеоролики про число Пі, відеофайли, презентації, а також прийняли участь у виставці на кращий Пі- пиріг, де здобувач освіти групи 31 Феняк Богдан посів - І місце.

  Протягом тижня викладачем української мови та літератури були  організовані різні пізнавально-виховні заходи в онлайн форматі до Шевченківських днів:  тематичні уроки, уроки-бесіди, літературні вітальні,  вікторини; конкурси творчих письмових робіт, читців-декламаторів віршів, які відображали творчість поета  під загальною назвою «Шевченко і сучасність»; була створена віртуальна виставка (конкурс) стіннівок. Здобувачі освіти ліцею прослухали відеозаписи пісень на слова Тараса Григоровича у виконанні сучасників, взяли участь у обласному віртуальному челенджі «Нам треба голосу Тараса!»

09.03.23         Святкування 207-мої річниці від дня  народження Т. Г. Шевченка.

       Цього року традиційно Сіверський професійний ліцей приєднався до святкування 207-мої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

     9 -10 березня не лише в Україні, а й в усьому світі вшановується пам'ять геніального поета і художника Тараса Григоровича Шевченка – великого сина України, митця слова і пензля, легенди нашого народу. Тарас Шевченко – це не минуле, Тарас Шевченко – це сьогодення. Для кожного свідомого українця – це не тільки народний поет, талановитий митець, а й національний пророк, апостол правди і добра, заступник знедолених, провидець. Слова Шевченка несуть сьогодні українському народу натхнення та підтримку. У цей надзвичайно складний і тяжкий час шевченкове слово звучить особливим насиченим змістом. Його «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!» як ніколи актуальне.  

06.03.23.            

           Багатожанровий патріотичний фестиваль мистецтв 

                                       «Ми горді тим, що Українці!»

     Здобувачі освіти Сіверського професійного ліцею та керівник, заступник директора з НВхР- Яна Козакова  з 25 по 27 лютого 2023 року у дистанційному форматі прийняли активну участь в обласному Багатожанровому патріотичному фестивалі мистецтв «Ми горді тим, що Українці!», який  проводив КЗ «Донецький Палац молоді «Юність. Метою фестивалю було формування національної свідомості, зміцнення української національної ідеї через українське патріотичне мистецтво, створення нових яскравих творів, залучення обдарованої молоді та педагогічних працівників до творчої діяльностіСтуденти ліцею посіли призові І,ІІ,ІІІ місця в номінації: «Декоративно - прикладне та образотворче мистецтво», отримали Дипломи від Донецької обласної державної адміністрації Департаменту освіти і науки КЗ Донецького палацу молоді «Юність».  Вітаємо, бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів та майбутніх перемог!

               1.02.23               Географічна вікторина

                        1.03. 23р. у Сіверському  професійному ліцеї було проведено

                                                    географічну  вікторину.

  1. Метою заходу було:

  2. Розвивати інтерес , зацікавленість до географії як науки;

  3. Розвивати логічне мислення ,пізнавальний інтерес, інтелектуальні здібності учнів;

  4. Розширити географічний світогляд;

  5. Виховувати любов до природи Землі, почуття гідності за  рідну країну.

  6. Викладач іноземної мови та географії Шабля Валентина Олександрівна підібрала різноманітні   питання вікторини. Позакласний захід з  географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна і необхідна у сучасному світі, захоплює дивовижними  фактами і відкриттями.

  7. Учні показали добрі знання з географії, отримали позитивні емоції. Географія… географія… Про неї неможливо не говорити, адже вона – скрізь! Її можна знати чи не знати, розуміти чи не розуміти, любити чи не любити, але не помічати НЕ МОЖНА!

маску з агресивного путінського режиму, що 9 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України, поширюючи на весь світ дезінформацію, брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді є підконтрольними Москві окупаційними режимами в Донецькій та Луганській областях України. Путін намагався переконати світ, буцімто в Україні триває «громадянська війна».

Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії, ми об’єднали зусилля у лавах Збройних сил України, Національної гвардії України, масового волонтерського руху, а також на дипломатичному, інформаційному, історичному та інших фронтах.

    Наш героїчний опір – це боротьба не лише за фізичне виживання Українського народу та свободу країни, а й за власну ідентичність і цінності нашого суспільства як частини європейської спільноти. Цілком справедливо вважати, що українці проливають кров і за вільну та демократичну Європу і збереження світового порядку.

   До річниці початку повномасштабної війни  в Сіверському професійному ліцеї для здобувачів освіти пройшли виховні години, години спілкування, історичні дискурси  за інформаційними матеріалами «Вистояли – Переможемо!», які підготував Український інститут національної пам’яті.

     Здобувачі освіти відвідали онлайн – виставки: «Кожен із нас — воїн», «Україна. Війна в Європі», «Рашизм — це…», переглянули  презентації та  відео- ролики: Циклу «Нескорені», переглянули короткометражний документальний фільм «Жінки, які загинули за Україну» , Фільм-реквієм «Імена на стінах», «Снайпер. Білий ворон», «Донбас», познайомилися з виданнями  Українського інституту національної пам’яті: «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли»; «Дівчата зрізають коси». Книга про жінок на війні; «Дівчата зрізають коси» англійською мовою / «Girls cutting their locks»; «Волонтери: Сила небайдужих»; «Капелани. На службі Богу і Україні»; «Люди «сірої зони»: свідки російської анексії Криму 2014 року».

21.02.23                   

                                    Міжнародний день рідної мови

     21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

      За доброю традицією до відзначення Міжнародного дня рідної мови долучився Сіверський професійний ліцей.У цей день була проведена загальноліцейна святкова виховна година онлайн.

      Викладач української мови Міндзяк В. С. підготувала цікавий матеріал, в якому висвітила події останнього року, що стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця, мови, що стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства.

   Також здобувачі освіти активно приймали участь у мовознавчій вікторині, лунали палкі, патріотичні вірші, відбувся показ презентації.

Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни. Вони прийняли перший бій у війні, яка триває донині. І сьогодні, вшановуючи Героїв Небесної Сотні, ми схиляємо голову і перед усіма українськими воїнами, захисниками і захисницями з Небесної Січі, котрі так само жертовно принесли свої життя на вівтар нашої свободи.

   Світла пам’ять і вічна слава Героям!

 

20.02.23.      День Героїв Небесної Сотні: 9 років кривавої дати

      20 лютого 2023 року в Україні вже удев’яте відзначають День памяті Герої Небесної Сотні. Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

    До цього дня в Сіверському професійному ліцеї для здобувачів освіти пройшли такі заходи: онлайн- виставка фотографій героїв Небесної сотні, Перегляд відео – сюжету « Небесна сотня», « Майдан», Урок  -реквієм: «Вогнем і полум’ям охрещені, обпалені навік…», Онлайн - екскурсія в музей «Герої живуть поруч» до експозиції присвяченої пам’яті Героїв Небесної сотні.   

19.02.23.                        День Державного Герба.

     Верховна Рада 31 рік тому затвердила тризуб як Малий Герб, відтоді щороку 19 лютого в Україні відзначають День Державного Герба.

   Тризуб має тисячолітню історію і є важливим символом для українського народу: його використовували ще правителі Русі, під знаком тризуба воювали за Українську Народну Республіку, він був на нагородах та листівках Української повстанської армії, став символом спротиву радянському тоталітарному режиму. Затвердження саме тризуба Державним Гербом після відновлення незалежності України стало знаковою подією, яка підкреслила  історичну тяглість української державності.

   Сьогодні тризуб є символом незалежної та суверенної України, яка бореться за своє майбутнє: він займає почесне місце на шевронах захисників та захисниць, завдяки яким поступово повертається на своє законне місце під час деокупації всіх тимчасово захоплених ворогом територій.

  Тож шануймо його!

Сьогоднішня велика війна фактично стала критичною точкою об’єднання українців довкола спільних цінностей. Ми спільно обирали проєвропейський курс розвитку і відмовилися від будь-яких зв’язків із росією.

     З початком повномасштабної війни українська нація показала небачений досі приклад консолідації суспільства. Українці об’єднані як ніколи — голими руками зупиняють танки та БТРи, виходять на мітинги в окупованих містах, бо покірно мовчати не вміють. Кожен українець на своєму фронті самовіддано воює за свою країну як волонтер, журналіст, хакер, кухар, водій, митець тощо. Війна стерла усі хиткі насадженні конструкти, що вносили роз’єднання, усвідомлення української ідентичності невідворотно викристалізовується в кожному громадянині України.

   Зараз головний механізм консолідації українського суспільства має полягати у припиненні висування будь-яких пропозицій та ідей, що роз’єднують нас. Українці повинні об’єднатися не лише задля перемоги, а й задля майбутнього процвітання нашої країни.

   В єдності наша сила!

16.02.23.                                            День єднання

         16 лютого в Україні відзначається день єднання. Це зовсім молоде свято, яке має згуртувати українців і показати, що ми – єдиний народ. Рік тому на тлі чуток про вторгнення росії в Україну Президент України Володимир Зеленський заявив про створення нового свята та підписав відповідний Указ № 53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».

      Дата 16 лютого була обрана не випадково – саме у цей день, за розвідувальними даними західних країн, зокрема США, могло розпочатися повномасштабне вторгнення російської армії до України.

Зовнішні й внутрішні виклики, що постали сьогодні перед нашою країною, вимагають від кожного з нас консолідації та відповідальності!    

14.02.23.                                                                День святого Валентина

                     

 

 

 

 

                                                                                        Як святкують цей день в різних країнах світу.

Європа

Валентинів день в Англії та Шотландії в старовину супроводжувався таким звичаєм: молоді люди клали до мішечка відповідну їхньому числу кількість квитків, з позначеними на них іменами молодих дівчат; потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім’я котрої діставалось таким чином юнакові, ставала на наступний рік його «Валентиною», а він — її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця» (скрізь супроводжував її, складав їй сонети, грав на лютні тощо). Про цей звичай згадує у своїй знаменитій пісні шекспірівська Офелія. Ймовірно, він є ще дохристиянського походження. Ще донині Валентинів день в Шотландії та Англії дає молоді привід для різноманітних жартів та розваг.

В Англії існувало повір’я, за яким перший чоловік, що його зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — хотілося їй того чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли із зав’язаними очима.

Італійці у День святого Валентина вважають своїм обов’язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір’ям, лежать мощі святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають цього дня всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Японці вважають, що тільки солодкий шоколад здатний передати силу кохання. Саме свято в Японії з’явилось після Другої світової війни. Якщо порівнювати це свято з українським, то в Японії дівчата докладають більше зусиль, аніж хлопці. Так кожна дівчина сама повинна приготувати для коханого шоколадні цукерки і подарувати їх. Навіть при бажанні подарувати коханому в цей день інший подарунок, вона зобов’язана поєднати його з чорним шоколадом або цукерками.

Така традиція склалась завдяки одному підприємцеві, який випустив до дня святого Валентина багато шоколадних солодощів у вигляді серця з написом — 14 лютого. В Японії є й друге свято для закоханих, яке святкують 14 березня — Білий день. У це свято хлопці дарують дівчатам білий шоколад та інші кондитерські вироби. У День святого Валентина японські жінки дарують чоловікам шоколад, ці солодощі бувають двох видів:

giri-choco, його дарують його друзям, колегам і рідним чоловічої статі. Цей подарунок не має любовного підтексту і сприймається як люб’язність.
hon-mei — дарується лише коханим.
Загалом, святкування не відрізняється від аналогічних у Європі чи Америці. День св. Валентина особливо поширений серед молоді.

Останніми роками День Святого Валентина набув і політичного звучання. Він був заборонений у Саудівській Аравії та Ірані.

2004 року радикальна група індуїстів «Шив Сена» демонстративно спалювала «валентинки» в Мумбаї.

«Які загрози несе нам Інтернет», години спілкування: «Безпека в Інтернеті», «Життя онлайн. Безпека в Інтернеті», «Безпечний Інтернет та соціальні мережі», «Чи знаєш ти достатньо про безпечний Інтернет», «Проінформовані – значить захищені», «Безпечна подорож до країни Інтернет»,     «Я за безпечний Інтернет», «Хвиля безпечного Інтернету».Викладачі, майстри виробничого навчання долучились до Онлайн- марафону до дня безпечного Інтернету. Учні ліцею прийняли участь в обласному челенджу учнівських творчих робіт: «Ми за безпечний Інтернет, та підготували Відеоролик: «Основні правила безпечного користування інтернетом».

07.02.23        

               Міжнародний День безпечного Інтернету

  7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».                     День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. До дня безпечного інтернету в Сіверському професійному ліцеї для здобувачів освіти пройшли такі заходи: прес-конференція:

27.01.23                           

                    День пам’яті Героїв Крут.

    У Сіверському професійному ліцею протягом тиждня  для здобувачів освіти проводилися заходи з відзначення 102-ї річниці Дня пам’яті Героїв Крут: перегляд тематичних презентацій та документальних фільмів «Крути: подвиг і трагедія», «Крути – символ українського патріотизму», «Крути 1918».

      Класні керівники, майстри в/н груп  провели години спілкування: «Герої нашої історії»; «Тернистий шлях до України», «Це було під Крутами…»«Пам’яті Героїв Крут», «Крути-бій за майбутнє», «Кров і вогонь з’єднались в серцях молодих».

   Викладач історії  провела: Літературно-історичну годину «Крути – наша слава, наша історія» та тематичний інформаційний дайджест – День пам’яті загиблих під Крутами.

23.01.23

            Обласний фестиваль Різдвяних традицій  "Різдвяне диво"

Із року в рік, із покоління в покоління у холодні зимові дні до нас приходе тепле і світле свято, одне з найбільших церковних свят – Різдво Христове.

     Різдвяне свято наповнює наші серця внутрішньою радістю, надією та любов’ю, стверджує світлу віру в життя, приносить у родини мир та злагоду.7- й рік поспіль з метою збереження і розвитку різдвяних традицій нашого регіону та України, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді, посилення ролі народної творчості, літератури, мистецтва у формуванні світогляду та естетичних смаків здобувачі освіти Сіверського ПЛ прийняли активну участь в обласному фестивалі Різдвяних традицій «Різдвяне диво» у дистанційному форматі у номінаціях: конкурс на кращу вертепну драму,к онкурс колядок та щедрівок,конкурс на кращу Різдвяну страву.

У вертепній драмі творчий колектив здобувачів освіти  Сіверського професійного ліцею посів почесне I місце.

 Саме цій знаменній даті в Сіверському ПЛ було проведено багато заходів інформаційного, просвітницького та виховного змісту в дистанційному режимі. З метою виховання в молоді патріотизму, поваги до минулого Українського народу, демократичних цінностей здобувачі освіти Сіверського ПЛ прийняли активну участь у конкурсі обласного етапу фотовиставки до Дня Соборності України: «Україна – це ми!» та у ІІ регіональному турі  Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» напрям «Із батьківської криниці», де здобувач освіти ліцею - Олексій Шевченко посів ІІ місце.

   На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить і свою соборність.

Сіверський ПЛ долучився до відзначення Дня Соборності України для здобувачівосвіти  ліцею в дистанційному режимі були  проведені тематичні заходи.

      22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

     Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.

   20.01.23                         

                             День Соборності України
     Щороку в січні Україна святкує День Соборності. 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.А проголошення соборності УНР і ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки) 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання в одній державі українських земель, які до цього були розділені кордонами тогочасних імперій. 

На нараді розглядалися результати моніторингу освітнього процесу, який проводився у листопаді 2022 року за рішенням департаменту освіти і науки. Протягом засдання розповідалось про результати моніторингу, давались відповіді на запитання викладачів, майстрів виробничого навчання щодо проведення дистанційних теоретичних та практичних занять.

         Підсумки навчально-виховної роботи у І семестрі 2021-2022 н.р.

                           Підсумки професійно-теоретичної  підготовки кваліфікованих робітників.

       Підсумки навчально-виховної роботи у І семестрі 2022-2023н.р..

 Підвищення кваліфікації педагогічними працівниками ліцею.

      Формування особистості здобувача освіти шляхом застосування методів і прийомів компетентісного підходу до навчання.

На нараді були присутні директор, заступник з навчально- виробничої роботи, заступник директора з навчально- виховної роботи, викладачі, майстри виробничого навчання.  Обговорювалися  актуальні питання закінчення І семестру 2022-2023 навчального року та роботу ліцею з 13 січня 2023 року, а саме:

Едуард Гончаров директор НМЦ ПТО у Донецькій області презентував додаткову, нову, розроблену методистами Центру у грудня 2022 року Програму методичної допомоги педагогічним працівникам ЗП(ПТ)О Донецької області, які потребують додаткових  знань з опанування Інтернет технології з проведення онлайн уроків та використання цифрових інструментів дистанційної освіти. Програма методичної допомоги  включає проведення практичних тренінгів для педагогічних працівників з метою усунення недоліків, виявлених під час моніторингу освітнього процесу у певних ЗП(ПТ)О, при проведенні онлайн уроків.  Проведення практичних тренінгів планується протягом січня 2023 року, а за потребою продовжиться і в лютому для всіх бажаючих педпрацівників ЗП(ПТ)О області.

30.12.22              

                            Нарада з представниками НМЦ ПТО

Представники НМЦ ПТО у Донецькій області взяли участь у нараді педагогічного колективу Сіверського професійного ліцею.

На нараді були присутні директор НМЦ ПТО у Донецькій області Едуард Гончаров та методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Ольга Пустовгарова.

28.12.22  

        Про підсумки навчально-виховної роботи та професійно -теоретичної     

            підготовки кваліфікованих робітників у І семестрі 2021- 2022 н.р.

28  грудня 2022 року в Сіверському професійному ліцеї відбулася педагогічна нарада Про підсумки навчально-виховної роботи та професійно-теоретичної  підготовки кваліфікованих робітників у І семестрі 2021-2022н.р.

06 січня 2023
 Віртуальний літературний вернісаж «Різдвяні ювіляри»
      06 січня 2023 року визначна дата в літературному житті України, і конкретно Донецької області  – ювілеї наших поетів-земляків: 125 років від дня народження Володимира Миколайовича Сосюри та 85 років від дня народження Василя Семеновича Стуса.

06.12.22  

Благодійна акція до Дня Збройних Сил України.

             На передодні свята педагогічний колектив та здобувачі освіти  долучилися   до участі у  благодійних акціях до Дня Збройних Сил України. 
            А саме допомогли хлопцям 92 Бригади, Реактивного артилерійського  дивізіону, які захищають територію нашої країни від  російського агресора у   зборі  коштів на  медикаменти, реанімаційний автомобіль та обладнання до  нього.

1.09.22

              З Днем Знань

1 вересня 2022 року в Сіверському професійному ліцеї розпочався новий навчальний рік. Раніше здобувачі освіти зустрічали День знань на святковій лінійці разом зі своїми батьками та викладачами, майстрами виробничого навчання.
   Проте цього року через російську агресію для здобувачів освіти новий навчальний рік розпочався в онлайн – форматі.  Вітальними словами здобувачів освіти привітав директор ліцею - Стиранець Володимир Іванович. Він побажав здобувачам освіти, викладачам, майстрам мирного неба, успіхів, творчої наснаги, успішного навчання.
Всіх вітаємо зі святом 1 вересня. З Днем знань!

Учні виразно декламували вірші, пробуджуючи у слухачів патріотичні мотиви: любов до рідної мови, землі, України, возвеличення української нації, державності…Під час прослуховування переглянули мультимедійні презентації та відеоролики, які ознайомили з тернистим шляхом української мови, з історією життя Нестора Літописця.

   Цьго ж дня учні та викладачі ліцею взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який об’єднує  українців у всьому світі навколо рідної мови.

   Бажаємо усім українцям плекати, вивчати, оберігати та розвивати українську мову, будувати незалежну й духовно вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Україною! Наша мова найкраща в світі! Слава Україні!

  09.11.22   

               День української писемності та мови

    За доброю багаторічною традицією 9 листопада 2022 р. Сіверський ліцей приєднався до  Свята української мови та писемності, дня, коли у нас є нагода вклонитися українському Слову в усій його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Сьогодні за існування української мови, культури та нації проливають кров та віддають свої життя наші захисниці та захисники.

    У закладі освіти протягом тижня  відбулися заняття, присвячені українській мові та літературі. Саме 9 листопада викладачем української мови та літератури Міндзяк В.С. був проведений онлайн виховний захід, присвячений  вшануванню Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія; Івана Котляревського –  зачинателя  сучасної української літератури та Великого Кобзаря Тараса Шевченка –  основоположника нової української мови, твори якого були перекладені 147 мовами народів світу. Учні активно прийняли участь у вікторині, підготовці презентації.   

21.11.22                                

                               День Гідності та Свободи

   21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

    Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

    Учні та колектив Сіверського професійного ліцею долучились до заходів з нагоди свята. Для учнів була проведена дискусія "Гідність - основа справедливого суспільства", "Вікторина до Дня Гідності і Свободи", учні взяли участь у Всеукраїнській акції "Жовта стрічка".     

    Учасники усвідомили причетність до щоденного творення держави, необхідність відстоювання своїх громадянських прав і свобод.

     Здобувач освіти групи № 31 - Шевченко Олексій прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі  від проекту Всеосвіта "Я - громадянин. Я маю право", та нагороджений Дипломом за зайняте ІІ місце.

    28.10.22     

        День визволення України від фашистських загарбників

     Саме цього дня, 28 жовтня 1944 р. радянські війська звільнили майже всю територію сучасної території України від гітлерівських військ.

    Цього осіннього дня вшановують пам'ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів в лавах Червоної армії або Української повстанської армії, покладаючи квіти до пам’ятників, та здійснюють інші традиційні меморіальні заходи.

   До вшанування пам’яті полеглих в бою за вільну  Україну долучилися і учні та колектив Сіверського професійного ліцею. Були проведені виховні години "Памятаємо героїв", "Дорогами мужньості і слави", "Навічно в памяті народній", тематичні уроки та вікторина "Не згасити памяті вогонь". Також в рамках тижня "Марафон памяті" учні другого курсу Гринь Михайло та МіндзякЄлизавета прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі "З Україною в серці", та отримали нагороди: Диплом ІІ ступеня (Гринь М.), та Диплом учасника (Міндзяк Є.)

            Метою виховних годин, годин спілкування було сприяння національно-патріотичному вихованню учнівської молоді, популяризації героїзму військового подвигу, вшанування мужності та героїзму захисників та захисниць України.

            Вітаємо усіх воїнів, що сьогодні захищають державну та територіальну цілісність України зі святом! Прийміть найщиріші привітання з нагоди свят: Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. В Україні завжди шанували тих, хто мужньо і героїчно боронив рідну землю від злостивих посягань: і в часи козаччини, і під час фашистської навали. Особливо гостро відчуваємо ми вдячність до воїнів-захисників і зараз – під час російської агресії. У важкий для країни час українці вкотре довели, що в їхніх жилах тече кров вільних і мужніх козаків. Тисячі людей живим щитом стали між ворожою силою на Сході та мирною Україною. Багато хто з них, на жаль, віддали за нашу свободу своє життя.

           У цей день хочеться побажати усім воїнам-захисникам міцного здоров’я, сили духу і мужності, щоб вистояти до кінця. А Україні – перемоги та мирного неба. Нехай Покрова Пресвятої Богородиці береже мир та спокій у нашій державі.

 14.10.22                    

                   День захисників та захисниць України

          14 жовтня — важливе свято для України, для багатьох українців. Покрови,  День козацтва, День створення повстанської армії, День Захисників і Захисниць України — свято волі, мужності та поваги. Цього дня українці вшановують Героїв, які поклали життя за Україну та дякують захисникам які   відважно обороняють країну від російської агресії.        

           Протягом тижня до Дня захисників і захисниць України в Сіверському професійному ліцеї були проведені онлайн  виховні години, години спілкування: «Хай живе козацька воля, хай живе козацька доля», «Слава героям України!», « Козацька слава   не поляже, а про себе розкаже!», «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення», «Козацькій славі жити у віках».

24.02.23     

  Рік від початку повномаштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України

       24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.

Своєю збройною агресією Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури».

     Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало

новини

28.04.23            

                       Підсумки онлайн - конкурсу « Великодній дивограй»

     Великдень – одне з найбільш очікуваних християнських свят до якого всі люди заздалегідь готуються, а у тяжкі часи війни сподіваються на добрі зміни, чекають на мир та Перемогу.

   Відділ декоративно-прикладної та технічної творчост  КЗ «Донецького Палацу молоді «Юність» проводив з 01 по 24 квітня конкурс «Великодній дивограй». Метою конкурсу була популяризація українського мистецтва і культури, підняття українського духу та збереження традицій. Здобувачі освіти Сіверського професійного ліцею на конкурс підготовили креативні, яскраві, цікаві пасхальні поробки, сувініри, які  були зроблені власноруч. Здобувачі освіти  посіли І, ІІ місця в онлайн - конкурсі «Великодній дивограй», нагороджені Дипломом КЗ «Донецького Палацу молоді «Юність».

31.05.23 р.                     

                                    Засідання педагогічної ради

                         Сіверського професійного ліцею у режимі онлайн

           31 травня 2023 року відбулося чергове онлайн - засідання педагогічної ради на платформі Coogle Meet в режимі онлайн, на якому було підведено підсумки атестації педагогічних працівників, розглянуто актуальні питання про впровадження в освітній процес сучасних  технологій  дистанційного навчання. Також були відзначені проведені виховні заходи щодо формування здорового способу життя здобувачів освіти Сіверського професійного ліцею, розглянуті основні складові здорового способу життя здобувачів освіти під час дистанційного навчання, складові здоров’я. Одним із нагальних питань, було питання про допуск учнів випускних груп до ДКА. За результатами роботи педагогічної ради прийнято ряд рішень, які у подальшому визначатимуть головний вектор роботи та розвитку ліцею.